انتقاد شدید مخالفان بشار اسد از عملکرد ائتلاف ملی سوریه

Image caption هیچ نشانه‌ای از آرام گرفتن خشونت‌ها در سوریه دیده نمی‌شود

چند گروه از مخالفان بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، از ائتلاف ملی سوریه، مهم‌ترین گروه مخالف به شدت انتقاد کرده‌اند.

این گروه‌های فعال در صحنه عملیات علیه نیروهای دولت سوریه گفته‌اند که این ائتلاف نتوانسته است به عنوان نماینده انقلاب سوریه عملکرد مطلوبی داشته باشد.

چهار گروه فعال در داخل سوریه با صدور بیانیه‌ای از این که ائتلاف ملی سوریه نتوانست در نشست خود به موضع واحدی در خصوص کنفرانس صلح آمریکا و روسیه برای حل بحران سوریه برسد، به شدت انتقاد کردند.

این گروه‌ها گفته‌اند که ائتلاف ملی سوریه نتوانسته به وظایف خود عمل کند و اجازه داده تا تحت تسلط بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گیرد.

ائتلاف ملی سوریه پس از یک هفته نتوانست در نشست خود در استانبول ترکیه به موضع واحدی در خصوص کنفرانس صلح دست یابد.

اعضای این ائتلاف حتی نتوانستند در مورد شرکت و عدم شرکت و این که چه فردی نمایندگی این ائتلاف در این نشست را به عهده داشته باشد، به توافق برسند.

اختلاف نظرهای جدی اعضای این ائتلاف مانع از آن شد که اعضای آن بتوانند به توافقی دست پیدا کنند.

چهار گروهی که بیانیه انتقادی را امضاء کرده‌اند، خاطر نشان کرده‌اند که این وضع باعث مداخله آشکار بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی بدون احترام به خواسته‌های ملی شده است.

جیم میور، خبرنگار بی بی سی در بیروت می‌گوید این نشان آشکاری از سردرگمی رهبری مخالفان بشار اسد در زمانی است که آمریکا و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه، خواهان مذاکره مخالفان با دولت هستند.

کمیته‌های هماهنگی محلی و شورای عمومی انقلاب سوریه که در میان چهار گروه امضاء کننده بیانیه انتقادی قرار دارند، گفته‌اند که ائتلاف ملی سوریه در معرض این تهدید قرار دارد که به غده سرطانی در بدن انقلاب سوریه تبدیل شود.

در این بیانیه خواسته شده تا حداقل نیمی از کادر رهبری این ائتلاف در اختیار "نیروهای انقلابی" قرار گیرد.

مطالب مرتبط