وزارت خارجه آمریکا: در مورد رفتار نامناسب جنسی دیپلمات‌ها تحقیق خواهد شد

وزارت امور خارجه آمریکا گفته است در باره ادعاهای رفتار نامناسب جنسی دیپلمات‌های این کشور در خارج از آمریکا تحقیق خواهد کرد.

ادعا شده که یک سفیر آمریکا در خارج با روسپیان ارتباط جنسی داشته است.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است گزارش شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا در این مورد حاوی برخی اتهامات بی اساس است.

شبکه تلویزیونی سی بی اس در گزارش خود بر اساس یادداشت‌های وزارت امور خارجه آمریکا گفت که یک مقام امنیتی آمریکایی در بیروت در لبنان، به خارجیانی که به عنوان نگهبان امنیتی استخدام شده بودند، تعرض جنسی کرده است.

طبق این گزارش، در بغداد، پایتخت عراق نیز قاچاقچیان، به افراد طرف‌ قرارداد با وزارت امور خارجه آمریکا مواد مخدر فروخته‌اند.

گزارش شبکه تلویزیونی سی بی اس خاطرنشان می‌کند که کادر امنیتی هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در سفرهای رسمی با روسپیان ارتباط داشتند.

در این گزارش آمده که مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا در باره این ادعاها تحقیق کاملی انجام نداده و حتی سعی کرده‌اند آن‌ها را پنهان کنند.

سی بی اس می‌گوید در یکی از موارد ادعایی، یک سفیر این کشور که نامش برده نشده در پارک با روسپی‌ها دیدار می‌کرد.

این شبکه تلویزیونی می‌گوید طبق مدارکی که در اختیارش قرار گرفته، این سفیر "با جلوگیری از همراهی افراد محافظ خود، درصدد ارتباط با روسپی‌ها و افراد زیر سن قانونی" بوده است.

طبق این گزارش، تیم امنیتی سفیر و سایر همکاران او "از این رفتار او" آگاه بودند.

مطالب مرتبط