کره شمالی: کیم جونگ اون کتاب هیتلر را هدیه نداده است

Image caption کیم جونگ اون سومین رهبر موروثی حکومت کمونیستی کره شمالی است

کره شمالی به شدت از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر این که کیم جونگ اون، رهبر این کشور در جشن تولدش نسخه‌هایی از کتاب نبرد من آدولف هیتلر را به مقام‌های کره شمالی هدیه داده، انتقاد کرده است.

این گزارش در ابتدا در وب سایتی که توسط مخالفان دولت کره شمالی که از کشور گریخته‌اند، منتشر شد و در آن گفته شد که در ماه ژانویه، رهبر کره شمالی این کتاب را به مقام‌های کره شمالی هدیه داده است.

وزارت امنیت مردمی کره شمالی واکنش خشم‌آلودی نسبت به این گزارش نشان داده و گفته است که پناهندگان سیاسی فراری از سوی کره جنوبی و آمریکا به خدمت گرفته شده‌اند.

کره شمالی این افراد را "جرثومه بشریت" خوانده و تهدید کرده که آنها را خواهد کشت.

آدولف هیتلر کتاب نبرد من را در سال ۱۹۲۴ هنگامی که دز زندان بود نوشت. این کتاب که به زبان‌های مختلفی ترجمه شده در باره سال‌های اولیه زندگی هیتلر و دیدگاه‌های نژادپرستانه اوست.

گزارش منتشر شده در سایت مخالفان خاطرنشان می‌کند که کیم جونگ اون با توجه به بازسازی آلمان در مدت زمان کوتاهی توسط هیتلر، دستور داده که دوران رایش سوم مورد مطالعه عمیق قرار گیرد و راه حل‌های کاربردی از آن استخراج شود.

دو کره به طور رسمی هنوز در جنگ به سر می‌برند و علی رغم آتش بس، پیمان صلحی میان دو طرف هنوز منعقد نشده است.

به دنبال آزمایش هسته‌ای کره شمالی، روابط دو کشور بیش از پیش متشنج شده است.

از سال‌های ۱۹۵۰ به این سو بیش از ۲۰ هزار شهروند کره شمالی به کره جنوبی گریخته‌اند.

کره شمالی به شهروندان خود در مورد عواقب چنین کاری هشدار داده و فعالان مخالف دولت می‌گویند افرادی که اقدام به فرار می‌ کنند در صورت بازداشت، با تنبیه‌هایی چون اعزام به اردوگاه کار اجباری و حتی اعدام رو به رو هستند.

مطالب مرتبط