تعداد قربانیان سیل در هند به ١٠٠٠ نفر می رسد

مقامات هندی گفته اند که تعداد قربانیان سیل و رانش زمین در شمال آن کشور می تواند به ١٠٠٠ نفر برسد.

مرگ بیش از ٦٠٠ نفر رسما تایید شده است و بیش از ٤٠ هزار نفر هم در کوههای منطقه اوتاراکاند گیر افتاده اند.

در مناطق بحران زده از هلیکوپتر برای نجات جان افراد در معرض خطر مرگ استفاده می شود و سرویسهای قطار ویژه هم برای خارج کردن مردم از مناطق در معرض آسیب سیل دایر شده است.

بارانهای موسمی هند (موسوم به بارانهای مانسون) امسال پیش از موعد رسیده اند و شدت این بارانها در ٦٠ سال گذشته سابقه نداشته است.

ویجی باهوگونا، سروزیر ایالت اوتاراکاند هند می گوید نگران آن است که حد اقل ١٠٠٠ نفر کشته شده باشند. او در عین حال، ادعاهای وزیر کشور هند مبنی بر بی نظمی و عدم هماهنگی در جریان امدادگری را رد می کند.

Image caption مقامات دولتی هند می گویند که بیش از ٣٣٠٠٠ نفر در روزهای اخیر از مناطق آسیب دیده نجات داده شده اند

ساکنان شهر کدارنات که یک معبد بزرگ هندو دارد از شهر کاملا تخلیه شده اند و امدادگران اکنون در جستجوی جنازه های قربانیان سیل هستند.

بزرگترین مشکل امدادگران، کوهستانی بودن منطقه و ادامه بارش بارانهای تند است که در بسیاری از مناطق موجب سیلهایی شده که خانه ها، خیابانها و پلها را کاملا تخریب کرده است.

یک زن که توسط هلیکوپتر امداد ارتش هند نجات یافت می گوید که برای فرار از سیلابها حد اقل ٢٥ کیلومتر را با پای پیاده طی کرده بود.

مقامات دولتی هند می گویند که بیش از ٣٣٠٠٠ نفر در روزهای اخیر از مناطق آسیب دیده نجات داده شده اند و دولت مرکزی ده میلیارد روپیه ( معادل ١٧٠ میلیون دلار) به ایالت اوتاراکاند کمک امدادی خواهد کرد.

فصل بارش بارانهای موسمی در هند معمولا بین ماههای ژوئن تا سمتامبر است که برای کشاورزی جنبه حیاتی دارد.

مطالب مرتبط