اسکولاری: پیروزی در جام کنفدراسیون‌ها، کلید پیروزی در جام جهانی است

لوئیز فلیپه اسکولاری، سرمربی برزیل، معتقد است که پیروزی احتمالی در برابر اسپانیا، مدافع قهرمانی جام کنفدراسیون ها، نشان می دهد که برزیل آماده پیروزی در جام جهانی ۲۰۱۴ است.

دیدار نهایی بسیار حساس جام کنفدراسیون ها امشب ۳۰ ژوئن، در ورزشگاه استادیو ماراکانا، در ریودوژانیرو بین برزیل، قهرمان پنج دوره جام‌جهانی و اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی جهان برگزار خواهد شد.

برزیل از سال ۱۹۷۵ تا کنون در هیچ رقابتی در خانه نباخته است. سرمربی برزیل بر اساس این سابقه، عقیده شخصی خود و میزان حمایت هواداران این تیم می گوید: "پیروزی ما این پیام را می رساند که راه پیروزی ما در جام جهانی نیز هموار است. حتی اگر این مسابقه را نبریم، اما بازی خوبی ارائه دهیم و نشان دهیم که در وضعیت خوبی به سر می بریم باز هم همین پیام را می رسانیم."

برزیل قهرمان پنج دوره جام جهانی، از هشت دیدار اخیرش با اسپانیا ۴ بار پیروز شده (۴ برد ، دو تساوی و دو شکست) اما دو تیم هرگز از سال ۱۹۹۹ برابر هم قرار نگرفته اند.

سر مربی برزیل در ادامه گفت: "من فکر نمی کنم اسپانیا تیم محبوب و برگزیده برای پیروزی در این مسابقه باشد. اسپانیا در طول شش سال گذشته دو بار در جام قهرمانی اروپا به پیروزی دست یافته و یک بار در جام جهانی."

اسکولاری در ادامه گفت: "به نظر من اسپانیا تیم بسیار شگفت انگیزی است. آنها در طول این سال ها در ترکیب تیم تغییری ایجاد نکرده اند که این نقطه قوت آنهاست، اما مثل همه تیم ها ضعف های خود را دارند و ما با وجود بازیکنان پر انگیزه ای که داریم می توانیم بر آنها غلبه کنیم."

اسکولاری مصمم است که در ترکیب تیم تغییری ایجاد نکند و انتظار می رود که با همان تیمی که روز چهارشنبه تیم اروگوئه را ۲ بر ۱ مغلوب کرد، امشب نیز وارد میدان شود.

این در حالی است که وینسنته دل بوسکه، سرمربی اسپانیا نیز گفت: "من کاملا از وضعیت تیم راضی ام و برای همه ما این فرصت زیبایی است که در برابر برزیل، سلطان فوتبال، قرار بگیریم، تیمی که در تاریخ فوتبال لحظات شاهکاری را آفریده و سپری کرده اند."

سر مربی اسپانیا در ادامه گفت: "همچنین از اینکه در ماراکانا مسابقه می دهیم خیلی خوشحالم. شاید بتوانیم در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ نیز در این استادیوم مسابقه دهیم."