انفجار مهیب قطار سوخت در کانادا

آتش سوزی در کانادا در قطار حمل سوخت
Image caption شهر مرزی که این سانحه در آن روی داده همسایه ایالت‌های مِین و ورمونت در آمریکاست و از این خط آهن برای ترانزیت سوخت میان دو کشور استفاده می‌شود

در کانادا یک قطار حمل فرآورده‌های نفتی پس از اینکه از ریل خارج شد، آتش گرفت. پلیس از مفقود شدن حدود ۶۰ نفر خبر داده و مرگ دست کم یک نفر را تایید کرده است.

این قطار که بدون راننده و از راه دور کنترل می‌شد، روز شنبه (ششم ژوئیه - پانزدهم تیر) در منطقه لاک-مگانتیک استان کبک از ریل خارج و لحظاتی بعد دچار حریق شد.

شاهدان عینی از مشاهده آتشی بزرگ خبر داده‌اند و در تصاویر هم محوطه قابل توجهی در اطراف این قطار باری مشاهده می‌شود که در آتش سوخته است.

آتش نشان‌ها که تعدادی از آنها از مناطق مرزی آمریکا به لاک-مگانتیک اعزام شده اند، با گذشت ساعت‌ها از آغاز حریق، همچنان مشغول مهار آنند.

شهر مرزی که این سانحه در آن روی داده همسایه ایالت‌های مِین و ورمونت در آمریکاست و از این خط آهن برای ترانزیت سوخت میان دو کشور استفاده می‌شود.

اما منطقه ای از این خط آهن که سانحه آنجا روی داده، از مرکز شهر عبور می‌کرده و به همین علت بخش مهمی از ساختمان‌های مرکزی لاک- مگانتیک در این آتش سوزی تحریب شده است.

شاهدان عینی می‌گویند در لحظه وقوع انفجار اولیه و آغاز آتش سوزی، مرکز شهر لاک-مگانتیک مملو از جمیعت بوده و مردمی که برای گذراندن تعطیلات آخر هفته در این منطقه حضور داشتند با شنیدن صدای مهیب انفجار به شدت ترسیده اند.

مطالب مرتبط