عضو ارشد ارتش آزاد سوریه توسط 'اسلامگرایان تندرو کشته شد'

یکی از اعضای ارشد ارتش آزاد سوریه توسط یکی از گروههای شورشی رقیب کشته شده است.

کمال حمامی،عضو شورای عالی نظامی ارتش آزاد سوریه هنگامی به قتل رسید که در جلسه ای با اعضای گروه موسوم به "دولت اسلامی عراق، و بلاد شام" در حال مذاکره بود.

گروه دولت اسلامی عراق از تشکل های اسلامگراست که گفته می شود با شبکه القاعده ارتباط دارد.

یکی از سخنگویان ارتش آزاد سوریه گفته است که پس از کشته شدن آقای حمامی، از طریق تماسی تلفنی به آنها گفته شد که شورشیان اسلامگرا قصد دارند تمامی اعضای شورای عالی نظامی ارتش آزاد را به قتل برسانند.

بین گروه‌ های مسلح مخالف دولت سوریه که از حمایت غرب و کشورهای عربی برخوردارند و گروه های مورد حمایت اسلامگرایان رقابت شدیدی بروز کرده است.

به گفته خبرنگاران، کشته شدن آقای حمامی نشان دهنده افزایش تنش در صفوف کسانی است که برای سرنگونی رژیم بشار اسد با نیروهای دولتی سوریه در جنگ هستند.

بروز درگیری بین گروه های رقیب باعث نگرانی در مورد طرح کشورهای غربی و عربی برای مسلح کردن مخالفان دولت سوریه شده است.

ارتش آزاد سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی توسط نظامیانی که ترک خدمت کرده و در ترکیه مستقر شده بودند، ایجاد شد. گفته می شود که شمار اعضای این ارتش به حدود ۴۰ هزار نفر می رسد.

اگرچه ارتش آزاد سوریه در جنگ با نیروهای بشار اسد به موفقیت‌ هایی دست یافته، اما فرماندهان ارتش اعلام کرده اند که تنها در صورت داشتن تجهیزات پیشرفته نظامی قادر به پیروزی در این جنگ هستند.

گروه "دولت اسلامی عراق و بلاد شام" از گروههای اصلی مرتبط با القاعده، در زمینه اجرای قوانین شریعت اسلامی در مناطق تحت کنترل شورشیان در سوریه نقش داشته است.

مطالب مرتبط