بمبگذاری در دمشق ۱۳ کشته برجای گذاشت

Image caption درگیری های بین نیروهای دولتی سوریه و پیکارجویان همچنان ادامه دارد

انفجار بمب در شمال دمشق، پایتخت سوریه به کشته شدن دست کم ۱۳ نفر منجر شده که ۱۰ نفر آنها از نیروهای پلیس بوده اند.

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است این بمب که در یک خودرو کار گذاشته شده بود طی شب گذشته در نزدیکی یک مرکز پلیس در شهر دیرعطیه منفجر شد.

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، ضمن تایید این حمله "تروریست ها" را عامل این بمبگذاری معرفی کرد.

این انفجار درحالی صورت گرفته که ارتش سوریه در تلاش است تا نواحی اطراف دمشق را بار دیگر دراختیار بگیرد.

به گفته خبرنگاران، شورشیان از این مناطق برای پرتاب خمپاره به سوی مواضع دولت در قلب پایتخت استفاده می کنند.

در همین حال گزارش ها از شدت گرفتن درگیری ها بین پیکارجویان اسلامگرا و مخالفان وابسته به ارتش آزاد سوریه در شهر حلب حکایت دارد.

این درگیری‌ها به دنبال ترورکمال حمامی، یکی ازفرماندهان ارشد ارتش آزاد سوریه در شهر لاذقیه توسط اسلامگرایان تند رو در هفته گذشته شدت گرفته است.

بین گروه‌ های مسلح مخالف دولت سوریه که از حمایت غرب و کشورهای عربی برخوردارند و گروه های مورد حمایت اسلامگرایان کشمکش شدیدی بروز کرده است.

به گفته خبرنگاران، کشته شدن آقای حمامی نشان دهنده افزایش تنش در صفوف کسانی است که برای سرنگونی رژیم بشار اسد با نیروهای دولتی سوریه در جنگ هستند.

پیکارجویان طالبان پاکستان

در تحولی دیگر در مورد سوریه، طالبان پاکستان روز گذشته ( یکشنبه ۱۴ ژوئیه) به خبرگزاری رویتر گفت که " صدها" پیکارجو را به سوریه اعزام کرده است.

در همین رابطه یکی از فرماندهان ارشد طالبان پاکستان گفت که اعزام این نیروها به درخواست "کشورهای دوست عرب" صورت گرفته و این افراد اردوگاه‌هایی در سوریه برپا کرده اند.

سازمان ملل متحد اعلام کرده که از زمان بروز درگیری ها در سوریه در سال ۲۰۱۱ بیش از ۹۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

این درحالی است که بیش از ۱.۵ میلیون نفر برای فرار از این درگیری ها مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

مطالب مرتبط