راه آهن تاجیکستان: مشکلات ترانزیت از طریق ازبکستان سیاسی است

Image caption آقای حکومت‌الله گفت که ایجاد موانع مصنوعی در ترانزیت قطارهای تاجیکستان از طریق ازبکستان جنبه سیاسی دارد

رئیس شرکت "راه آهن تاجیکستان" گفت که ایجاد موانع مصنوعی در ترانزیت قطارهای تاجیکستان از طریق ازبکستان انگیزه سیاسی داشته و به خاطر وارد کردن لطمه به اقتصاد این کشور انجام شده است.

امان‌الله حکومت‌الله، رئیس این شرکت، روز دوشنبه ۲۲ ژوئیه، در نشست خبری در شهر دوشنبه گفت که در سال ۲۰۰۹ دولت ازبکستان در باره کم کردن حجم انتقال مواد و کالا در قطعه ترانزیتی تاجیکستان مصوبه‌ای صادر کرده و در مدت ۴ سال اخیر میزان انتقال کالاها از طریق راه آهن ازبکستان دو برابر کاهش یافته است.

افزون بر این، به گفته او، به علت از فعالیت بازماندن قسمت راه آهن ازبکستان به ولایت ختلان تاجیکستان شرکت "راه آهن تاجیکستان" به مقدار ۵۰ میلیون دلار آمریکایی خسارات دیده است.

ضمناً، بنا به اطلاع مقامات ازبکستان، در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۱ در پول ارتباطی قسمت راه آهن غلبه-اموزنگ در جنوب این کشور انفجاری رخ داده و به این دلیل حرکت قطارها توسط این منطقه به ولایت ختلان تاجیکستان قطع شد.

منابع شرکت "راه آهن تاجیکستان" گفتند که در ظرف یک سال و ۹ ماه اخیر کالاهای ولایت ختلان و بدخشان توسط قطار به شهرهای دوشنبه و خجند منتقل و از این شهرها توسط کامیونها به این دو ولایت حمل شدند.

گفته می‌شود که قیمت حمل و نقل کالا از طریق اتومبیل در مقایسه‌ به قطار گران بوده و این امر به افزایش ۳۰ درصدی قیمت کالا و مواد غذایی در ولایتهای ختلان و بدخشان منجر شده است.

رئیس شرکت "راه آهن تاجیکستان" گفت که تا به حال به مراجعتهای این شرکت، نخست‌وزیر و رئیس پارلمان تاجیکستان به مقامات ازبکستان برای حل این مشکل پاسخی نرسیده است.

امان‌الله حکومت‌الله گفت: "این قدر نفرتی نسبت یک دولت دارند. باز چه کار کنند که ما داد زنیم. از حساب همین ترانزیت ازبکستان سالیانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سود می گرفت. به خاطر هدف های سیاسی بر ضرر خود کار می‌کنند."

ولادیمیر یاکونین، رئیس شرکت "راه آهن روسیه" نیز که در حاشیه‌ نشست سران شرکتهای راه آهن اتحاد دولتهای مستقل همسود در شهر دوشنبه در ماه مه سال جاری با خبرنگاران صحبت داشت، موانع ازبکستان در راه ترانزیت قطارهای تاجیکستان را سیاسی خوانده بود.

آقای یاکونین گفته بود که او ضمن یک نامه از نخست‌وزیر ازبکستان خواستار رفع همه گونه موانع مصنوعی در ترانزیت راه آهن از طریق این کشور شده، اما تا حال به این نامه پاسخی دریافت نکرده است.

به اعتقاد کارشناسان، دولت فعلی تاجیکستان با مساعدت نظامی ازبکستان به قدرت رسیده، ولی بعداً روابط میان این دو کشور به سردی گراییده است.

معمولاً ازبکستان برای وارد کردن فشار بالای تاجیکستان از فشنگهای/اهرم های انتقال گاز طبیعی و ترانزیت وسایل نقلیه استفاده کرده و این کشور در سالهای قبلی بارها قطارهای باری تاجیکستان را به مدتهای مختلف متوقف کرده بود.

اما به دنبال ازسرگیری کارهای ساختمانی در نیروگاه راغون در اوایل سال ۲۰۱۰ موارد تأخیر انتقال مواد و کالا از طریق این قطعه راه آهن ازبکستان بیشتر شده و در نهایت، حرکت قطارهای تاجیکستان از طریق منطقه غلبه-اموزنگ به ولایت ختلان قطع گردید.

ازبکستان همواره به دلیل آن چه پیامدهای زیست محیطی خوانده با بنیاد نیروگاه راغون در رودخانه وخش مخالفت کرده است، اگر چه برخی کارشناسان معتقد‌اند که نگرانی ازبکستان از تحت کنترل تاجیکستان قرار گرفتن منابع آب در صورت بنیاد این نیروگاه است، که در صورت تنظیم شدن جریان آب توسط تاجیکستان احتمالاً بخش کشاورزی اقتصاد ازبکستان به مشکل روبرو خواهد شد.

رودخانه وخش یکی از شاخه های رود آمو است و بیشتر مزارع ازبکستان از این رودخانه آب می خورد.

مطالب مرتبط