کاخ سفید به کنگره در باره پایان دادن به برنامه نظارت اینترنتی هشدار داد

ژنرال کیث الکساندر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا
Image caption ژنرال کیث الکساندر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا درصدد است تا نمایندگان این مجلس را به مخالفت با اعمال محدودیت‌ بر سر برنامه نظارت اینترنتی ترغیب کند

کاخ سفید به کنگره آمریکا در باره رای‌گیری برای پایان دادن به برنامه نظارت اینترنتی که از سوی ادوارد اسنودن افشا شد، هشدار داده است.

قرار است امروز در مجلس نمایندگان آمریکا در باره برنامه نظارت اینترنتی آژانس امنیت ملی این کشور و اعمال محدودیت‌ها بر آن بحث شود.

پرسش و پاسخ: طرح نظارت اینترنتی آژانس امنیت ملی آمریکا

گروهی از نمایندگان خواهان کاهش بودجه این برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا شده‌اند.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید از مجلس نمایندگان آمریکا خواسته است تا از این کار خودداری کند.

ژنرال کیث الکساندر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا نیز درصدد است تا نمایندگان این مجلس را به مخالفت با اعمال محدودیت‌ بر سر این برنامه ترغیب کند.

گروهی از نمایندگان جمهوریخواه (از تی پارتی) خواهان اعمال این محدودیت‌ها برای این برنامه شده‌اند.

گروهی از سیاستمداران جمهوریخواه و دموکرات از برنامه نظارت اینترتی این آژانس ناراضی هستند و خواهان اعمال تغییراتی در آن شده‌اند.

مقام‌های آمریکا می‌گویند این برنامه برای مقابله و کاهش حملات و تهدیدهای تروریستی ضروری‌ است.

اخیرا فاش شد که آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا اطلاعات مربوط به مکالمات ده‌ها میلیون نفر از اتباع آن کشور را ردیابی و جمع آوری کرده است.

منتقدان این برنامه در مجلس نمایندگان آمریکا خواهان آن هستند که آژانس امنیت ملی آمریکا از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مکالمات تلفنی منع شود، مگر این که فردی به طور رسمی تحت تحقیقات باشد.

دو روزنامه گاردین و واشنگتن پست در گزارش‌هایی بر مبنای اطلاعات افشاشده توسط آقای اسنودن، گفته بودند که سازمان اطلاعات آمریکا از شرکت ورایزون، شرکت خدمات تلفن و اینترنت خواسته بوده که تمامی شماره تلفن‌ها، زمان برقراری ارتباط و مدت مکالمات به دولت تحویل داده شود.

مطالب مرتبط