پاپ فرانسیس از طرح قانونی شدن استفاده از مواد مخدر انتقاد کرد

پاپ فرانسیس، رهبر معنوی کاتولیک‌های جهان، در بازدید از یک کلینیک بازپروری معتادان در شهر ریو د ژانرو برزیل از طرحهای موجود برای قانونی کردن استفاده از مواد مخدر و روانگردان در آمریکای جنوبی انتقاد کرده است.

او در سومین روز سفر خود به برزیل گفت باید با ریشه های سو استفاده از مواد مخدر و روانگردان مقابله کرد.

پاپ فرانسیس گفت مقابله با مواد مخدر و روانگردان را باید از طریق توسعه عدالت، آموزش دادن ارزشهای اجتماعی به جوانان، گرفتن دست نیازمندان و دادن امید به آینده دنبال کرد.

پاپ قاچاقچیان را سوداگران مرگ نامید که به هر هزینه ای به دنبال پول و قدرت هستند. او از مردم خواست که با شهامت با قاچاق و توزیع مواد مخدر مقابله کنند.

اوروگوئه در مراحل آخر قانونی آزاد سازی خرید و فروش ماری‌جوآنا است و مجلس آن کشور هفته آینده در این خصوص رای گیری خواهد کرد.

دیگر کشورهای منطقه در حال بررسی طرحهای مشابهی هستند.

رهبران کلمبیا، بولیوی و اکوادور از جمله رهبران آمریکای جنوبی هستند که خواستار نرمتر شدن سیاستهای مقابله با سو استفاده از مواد مخدر و روانگردان هستند.

پاپ فرانسیس پیشتر در مراسم عشای ربانی در ایالت سائو پائولو برزیل به دهها هزار نفر از عبادت کنندگان در محل مراسم هشدار داد که از "بتهای گذران" پول، قدرت و لذت که جای خدا را در قلوب برخی از مردم گرفته اند، بر حذر باشند.

سفر برزیل، اولین سفر خارجی پاپ فرانسیس ۷۶ ساله است که در آرژانتین به دنیا آمده است. او روز دوشنبه گذشته وارد برزیل شد.

پاپ فرانسیس برخلاف بسیاری از اسلاف خود به ساده زیستی شهرت دارد.

او اغلب بر عدالت اجتماعی تاکید می کند و تقسیم ناعادلانه ثروت را "گناهی که فریاد شکایت از آن به آسمان می رسد" توصیف کرده است.

مطالب مرتبط