گروگانگیر و قاتل ۶ نفر با گلوله پلیس فلوریدا کشته شد

پلیس میامی
Image caption پلیس یک کلت ۹ میلیمتری در محل واقعه پیدا کرده است اما هنوز از انگیزه احتمالی این کشتار گزارشی منتشر نکرده است

پلیس شهر میامی، واقع در ایالت فلوریدا آمریکا، مردی را که با شلیک گلوله شش را نفر را کشته و دو نفر دیگر را گروگان گرفته بود، از پای در آورد.

درگیری میان پلیس و پدرو وارگاس بامداد روز شنبه (۲۷ ژوئیه - پنجم مرداد) و پس از هشت ساعت مذاکره بی‌نتیجه، آغاز شد. سرانجام پلیس از پس از مورد هدف قرار دادن آقای وارگاس، گروگان‌ها را آزاد کرد.

ماموران پلیس جمعه شب و پس از دریافت گزارش در مورد تیراندازی در شهر هیاله، واقع در شمال میامی، به منطقه اعزام شدند. گفتگوی میان افسران پلیس و پدرو وارگاس تا صبح روز شنبه به طول انجامید و در نهایت ماموران با از پا در آوردن آقای وارگاس دو گروگان را سالم آزاد کردند.

شاهدان عینی می‌گویند ماجرا از آنجا آغاز شد که همسایه‌ها ابتدا متوجه آتش گرفتن آپارتمان پدرو وارگاس شدند. مدیر ساختمان و همسر او که با مشاهده آتش به پشت در آپارتمان آقای وارگاس رفته بودند، اولین قربانیان تیراندازی بودند.

شمیرا پیسکوتی، دختر مدیر ساختمان می‌گوید: "من صدای ۱۵ تا ۲۰ شلیک گلوله را شنیدم و دویدم بیرون. همزمان با من همسایه‌ها هم به کوچه ریختند و به من گفتند که پدر و مادرت تیر خوردند."

به گزارش پلیس، پدرو وارگاس پس از شلیک به مدیر ساختمان و همسرش، به خیابان می‌رود و به مردی عابر شلیک می‌کند و پس از آن هم سه عضو خانواده‌ای که در طبقه پایین آپارتمان او زندگی می‌کردند را به قتل می‌رساند.

بنابر این گزارش، آقای وارگاس سپس وارد آپارتمانی دیگر می‌شود و با به گروگان گرفتن دو نفر، در آنجا پناه می‌گیرد.

ادی رودریگز، افسر پلیس می‌گوید: "پلیس بالاخره تصمیم گرفت که به داخل یورش ببرد و جان دو گروگان را نجات دهد."

پلیس یک کلت ۹ میلیمتری در محل واقعه پیدا کرده است اما هنوز از انگیزه احتمالی این کشتار گزارشی منتشر نکرده است.

مطالب مرتبط