رییس اتحادیه فوتبال انگلستان: برگزاری جام جهانی در قطر در تابستان غیر ممکن است

گِرِگ دایک، رییس اتحادیه فوتبال انگلستان می‌گوید برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر در تابستان سال ۲۰۲۲ میلادی، به دلیل گرمای بالا، با دشواری‌های زیادی روبرو خواهد بود.

آقای دایک که سمت خود را ماه گذشته بر عهده گرفت، احتمال داده که این مسابقات به دلیل گرمای طاقت فرسا به زمستان موکول شوند.

لیگ برتر فوتبال انگلستان اعلام کرد که با تغییر زمان بازی‌ها مخالف است و رییس پیشین اتحادیه فوتبال انگلستان نیز اخیرا گفته بود این تغییر "اساسا اشتباه" است.

این در حالی است که کمیته برنامه‌ریزی جام جهانی قطر اعلام کرده است که آمادگی برگزاری این بازی‌ها را در تابستان دارد.

آقای دایک گفت: "حتی اگر تمامی استادیوم‌ها سیستم خنک کننده داشته باشند، برای هواداران بسیار دشوار خواهد بود. تنها کافیست در گرمای قطر کمی بیرون قدم بزنید تا متوجه شوید. من فکر می‌کنم برگزاری این مسابقات غیرممکن خواهد بود. نظر من این است که در تابستان نمی توان این بازی ها را اجرا کرد و فکر می کنم نظر اتحادیه فوتبال هم همین باشد."

کمیته ارشد بازی‌های جام جهانی قطر ۲۰۲۲ به بی‌بی‌سی گفت: "اینکه برای اولین بار مسئولیت برگزاری بازی‌های جام جهانی به کشوری در خاورمیانه اهداء شده، تصمیم درستی بود. ما آماده هستیم این بازی‌ها را در تابستان و یا زمستان برگزار کنیم. ما همیشه گفته ایم که جامعه جهانی فوتبال باید در این باره تصمیم بگیرد. تغییر در زمان برگزاری این بازی‌ها به برنامه‌ریزی برای ساخت و ساز در قطر تاثیری نخواهد گذاشت."

در سال ۲۰۱۰ قطر موفق شد از میان رقبایی چون کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و آمریکا، برنده برگزاری بازی‌های جام جهانی شود.

پیشتر بحث‌هایی درباره تقلب در واگذاری برگزاری این بازی‌ها به قطر مطرح شده بود.

مسئولان اما همواره هرگونه اتهام تقلب را رد کرده اند.

قطر تابستان‌های بسیار گرمی دارد که باعث نگرانی‌هایی درباره برگزاری مسابقات در این کشور شده است.

مطالب مرتبط