هواداران مرسی دستگاه امنیتی مصر را به قتل پلیس‌های وظیفه متهم کردند

Image caption از زمانی که ارتش مصر آقای مرسی را برکنار کرده، این کشور همچنان دستخوش آشوب و هرج و مرج است

ائتلاف هواداران محمد مرسی که از اخوان المسلمین و هوادارنش تشکیل شده در نشستی خبری در قاهره، قتل ۲۵ پلیس وظیفه را که دو روز پیش در صحرای سینا هدف افراد مسلح قرار گرفتند محکوم و اعلام کرد که این حمله و حملات مشابه را دستگاه امنیتی مصر طرح ریزی می کند.

این ائتلاف "سران کودتا" را متهم کرد که از طریق رسانه‌های وابسته و بازماندگان نظام حسنی مبارک و پاره‌ای از سرمایه داران، واقعیت را تحریف می کند.

در این نشست خبری از مردم خواسته شد رسانه های هوادار دولت کودتا را تحریم کنند و همچنین از خرید کالاهایی که در کشورهایی تولید شده که دولتهایشان تایید کننده دولت برخاسته از کودتا هستند خودداری کنند.

ائتلاف هواداران محمد مرسی، حرکت اعتراضی خود را انقلابی برای نجات انقلاب دو سال پیش مصر توصیف کرد و روزگاری دشوار پیش روی مردم مصر می بیند که ظلم و گمراهی بر آن حکمفرما خواهد بود.

بیش از یک ماه پیش ارتش مصر با کودتایی محمد مرسی، رئیس‌جمهور اسلام‌گرای این کشور را از کار برکنار کرد و ضمن تعلیق قانون اساسی دولتی موقت را بر سر کار آورد.

هواداران اخوان‌المسلمین این تحولات را به رسمیت نمی‌شناسند و خواهان بازگشت محمد مرسی به قدرت هستند. اخیرا نیروهای امنیتی مصر در خشونتی کم‌سابقه تحصن هواداران آقای مرسی را سرکوب کردند که در جریان این سرکوب صدها نفر کشته و هزاران نفر هم زخمی شدند.

مطالب مرتبط