"جعبه‌های سکس" برای روسپی‌های زوریخ

Image caption روسپی گری از سال ۱۹۴۲ تاکنون در سوئیس قانونی بوده

شهر زوریخ در سوئیس، قوانین جدیدی برای روسپی گری وضع کرده است که از امروز دوشنبه ۲۶ اوت (۴ شهریور) به اجرا گذاشته خواهد شد.

بر اساس این قوانین روسپی‌گری در خیابان‌های شهر ممنوع و محدود به مکانی می‌شود که خارج از مرکز شهر برای روسپی‌ها و مشتریانشان ساخته شده است.

این مکان، در یک پارک کوچک قراردارد که در آن کلبه‌های چوبی و گاراژ مانندی ساخته شده است که اتومبیل ها می‌توانند در آن پارک کنند.

روسپی‌ها در خیابانی نزدیک به این پارک برای جلب مشتری و چانه زدن می ایستند. مشتریان بعد از انتخاب روسپی مورد نظر به این کلبه های چوبی که در رسانه های سوئیس "جعبه‌های سکس" نام گرفته‌اند، می‌روند.

این تسهیلات تمامی شب باز است و شامل حمام، رخت کن، محل نگهداری وسایل شخصی و رختشویی است.

روسپی‌ها می بایست مجوز شبانه بخرند و بیمه سلامت داشته باشند.

مشتریان فقط با اتومبیل می‌توانند وارد این محل شوند. در این کلبه های چوبی دوربین نصب نشده، اما برای حفظ امنیت روسپی‌ها آژیر خطری در اختیار آن ها گذاشته شده است تا در صورت احساس خطر آن را به صدا درآورند.

مددکاران کار آزموده‌ای هم دراین تسهیلات حضور دارند تا درصورت نیاز به روسپی‌ها کمک کنند.

این قوانین نه تنها برای به دور نگه داشتن روسپی‌ها از خیابان های شهر بلکه از همه مهمتر برای حفظ سلامت و امنیت آن ها وضع شده است.

در سراسر سوئیس سن روسپی‌ها باید از ۱۶ سال بیشتر باشد. هم چنین آنها هم مثل دیگر شهروندان این کشور باید مالیات بپردازند و دارای بیمه رفاه اجتماعی هستند.

با وجود این هریک از ۲۶ کانتون‌های (استان) سوئیس دارای قوانین خاص خود هستند. سوئیس برای شکلات و مناظر زیبای کوهستانی خود معروف است اما شاید کمتر کسی بداند که روسپی گری از سال ۱۹۴۲ تاکنون در این کشور قانونی بوده و زوریخ، بزرگترین شهر آن، یکی از معروفترین شهرهای اروپا به دلیل روسپی گری قانونی بوده است.

در زوریخ تمام روسپی ها باید در شهرداری و بهداری این شهر نام نویسی کنند و مرتبا مورد معاینه قرار گیرند.

مطالب مرتبط