وزیر کشور مصر از یک سوء قصد نافرجام جان سالم به در برد

ژنرال محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر، از یک سوء قصد نافرجام جان سالم به در برده است.

ژنرال محمد ابراهیم همراه با محافظان خود در کاروانی از شمال شرق قاهره به سوی دفتر کار خود در مرکز قاهره در حال حرکت بود که انفجار مهیبی رخ داد.

وزارت کشور مصر از کشته شدن دست کم یک نفر و زخمی شدن ۷۳ نفر در اثر این انفجار خبر داده است. ده نفر از مجروحان، محافظان وزیر کشور بوده اند.

یک مقام وزارت کشور مصر گفته است که بمب احتمالا در یک خودرو یا موتورسیکلت کار گذاشته شده بود.

هنوز هیج گروه سیاسی مسئولیت این سوء قصد نافرجام را به عهده نگرفته است، اما مخالفان اخوان المسلمین این گروه را به سازماندهی آن متهم می کنند.

این در حالی است که عمرو دراج، یکی از رهبران اخوان المسلمین، سوء قصد نافرجام به جان وزیر کشور مصر را "تأسف آور" خوانده و آن را محکوم کرده است.

از زمان برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر توسط ارتش آن کشور، هواداران آقای مرسی و گروه اخوان‌المسلمین خواستار بازگشت او به قدرت بوده‌اند.

آنان می‌گویند محمد مرسی یک سال پیش در انتخاباتی آزاد و دموکراتیک به ریاست جمهوری رسید و باید به همین شیوه هم کنار برود.

اخوان المسلمین حتی پیش از دوران یکساله حکومت خود، برای چندین دهه در دوره ریاست جمهوری حسنی مبارک، در حالی که سازمانی 'زیر زمینی' بود به مبارزه صلح آمیز و به دور از خشونت معتقد بود.

ارتش مصر و دولت موقتی که توسط ارتش گماشته شده است پس از سرکوب اعتراضات خیابانی گفته اند که آقای مرسی هرگز به قدرت باز نخواهد گشت.

مطالب مرتبط