سی‌بی‌اس: اسد صدور دستور استفاده از تسلیحات شیمیایی را تکذیب کرد

Image caption بشار اسد با شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس گفتگو کرده است

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه‌ با شبکه سی‌بی‌اس صدور دستور استفاده از تسلیحات شیمیایی در حومه دمشق در ماه گذشته را تکذیب کرده است. او از نمایندگان آمریکا خواسته است که طرح این کشور مبنی بر حمله نظامی به سوریه را رد کنند.

چارلی رز، خبرنگار سی‌بی‌اس که با بشار اسد گفتگو کرده، گفته است: "او (بشار اسد) هر گونه ارتباطی با این حمله (شیمیایی) را رد کرد. او همچنین این موضوع را که از این حمله آگاه بوده، تکذیب کرد."

مصاحبه چارلی رز با بشار اسد قرار است فردا (دوشنبه ۸ سپتامبر- ۱۸ شهریورماه) از شبکه سی‌بی‌اس پخش شود.

به گفته خبرنگار این شبکه، "مهم ترین چیز، آن طور که او (بشار اسد) می گوید این است که هیچ مدرکی که نشان دهد من از تسلیحات شیمیایی علیه مردم کشورم استفاده کردم، وجود ندارد."

آقای اسد در این مصاحبه، تلاش های دولت آمریکا را مبنی بر جلب حمایت کشورهای جهان و همچنین مردم آمریکا برای حمله به سوریه به چالش کشید.

چارلی رز همچنین به نقل از رئیس جمهور سوریه گفت که او "در پیامی به مردم آمریکا گفت که درگیر شدن در جنگی در خاورمیانه نمی تواند تجربه خوبی برای آنها باشد."

به گفته آقای اسد "نتایج این جنگ خوب نخواهد بود و آنها نباید درگیر این مسئله شوند. آنها باید با کنگره و رئیس جمهور شان گفتگو کنند تا اقدامی نظامی علیه سوریه انجام نشود."

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، طرح حمله نظامی به سوریه را منوط به تایید کنگره این کشور کرده است.

در حال حاضر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا برای جلب حمایت کشورهای جهان به حمله نظامی به سوریه به کشورهای اروپایی سفر کرده است.

مطالب مرتبط