ارتش در مظفرنگار در ایالت اوتار پرادش هند مستقر شد

استقرار ارتش در اوتار پرادش
Image caption حدود ۸۰۰ سرباز ارتش در منطقه مستقر شده‌اند و اعلام شده است که حدود ۱۰۰ نفر در رابطه با درگیری‌ها بازداشت شده‌اند

به دنبال کشته شدن ۲۸ نفر در مظفرنگار در ایالت اوتار پرادش هند، تعدادی از واحدهای ارتش این کشور در این منطقه مستقر شده‌اند.

یک خبرنگار تلویزیون محلی در میان کشته شدگان است.

این افراد در درگیریهای مذهبی بین هندوها و مسلمانان در این ناحیه کشته شده‌اند.

به گفته مقامات محلی بیش از ۵۰ نفر نیز در این درگیریها مجروح شده‌اند و به گفته این مقامات، ممکن است آمار کشته شدگان افزایش یابد.

بر اساس گزارشها، اکنون ۸۰۰ سرباز ارتش در این منطقه مستقر شده اند و اعلام شده است که حدود ۱۰۰ نفر نیز در رابطه با این درگیریها بازداشت شده‌اند.

آر آم سیرواستاو، از مقامات محلی اوتار پرادش به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "در سه منطقه مظفرنگار مقررات منع آمد و شد به اجرا گذاشته شده است."

او افزود: "وضعیت در این مناطق هنوز پر تنش است، اما اوضاع به طور کل تحت کنترل درآمده."

درگیریها روز شنبه پس از آن آغاز شد که جمعی از کشاورزان هندو در جلسه ای در واکنش به کشته شدن سه نفر سخنرانی های تندی ایراد کردند.

این سه نفر به دنبال اعتراض به آنچه "آزار یک زن" می‌خواندند، کشته شده بودند.

همین گزارشها حاکیست که برخی از حاضران در این جلسه پس از ترک گردهمایی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

آرون کومار، یک افسر ارشد پلیس گفته است که حمله به این کشاورزان معترض ظاهرا برنامه‌ریزی شده بود.

به دنبال این واقعه ویدیویی جعلی در روستاهای منطقه پخش شد که در آن تصاویر عده ای که دو مرد را دار می‌زدند نشان داده می‌شد. پخش این ویدیو درگیری بین هندوها و مسلمانان را به روستاهای مجاور کشاند.

اوتار پرادش پیشتر نیز صحنه درگیری بین هندوها و مسلمانان بوده است.

در سال ۱۹۹۲ تخریب مسجد بابری توسط گروهی از هندوهای تندرو در این ایالت به درگیرهای شدیدی بین هندو ها و مسلمانان در بسیاری از نقاط هند منجر شد که در نتیجه آنها بیش از ۲۰۰۰ نفر کشته شدند.