درخواست ستارگان فیلم‌های پورنو برای اجباری شدن کاندوم

کامرون بِی و راد دِیلی، زوج مشهور در دنیای پورنو
Image caption کامرون بِی (راست) و راد دِیلی به تازگی حامل ویروس اچ.آی.وی تشخیص داده شده‌اند

کامرون بِی و راد دِیلی، زوج مشهور در دنیای پورنو خواستار اجباری شدن مصرف کاندوم در میان شاغلان صنعت پورنوگرافی شدند. این دو نفر به تازگی حامل ویروس اچ.آی.وی تشخیص داده شده‌اند.

آقای دِیلی، ۳۲ ساله در یک کنفرانس مطبوعاتی با انتقاد از کمپانی‌های تهیه کننده فیلمهای پورنو، گفت این شرکت‌ها نگران "روابط جنسی امن" در میان بازیگران فیلم‌های خود نیستند.

او گفت: "در آخر، این یک تجارت است و آنها (شرکت‌ها) نگران سود اقتصادی خود هستند نه سلامت بازیگران".

تابستان امسال چند ستاره دیگر فیلم‌های پورنو هم حامل ویروس اچ.آی.وی تشخیص داده شدند، به طوری که شرکت‌های بزرگ تهیه کننده این فیلم‌ها ناچار شدند چند پروژه خود را متوقف کنند.

کامرون بِی، ۲۹ ساله، که برای نخستین بار در برابر رسانه‌ها از ابتلای خود به ویروس آچ.آی.وی سخن می‌گفت، در حالی که اشک می‌ریخت، به خبرنگاران گفت: "من در این تجارت آموختم که اگر کاری را که از تو خواسته اند انجام ندهی، همیشه یکی جوان‌تر و جذاب‌تر از تو هست که انجامش دهد."

به گزارش وبسایت هافینگتون‌پست، خانم بِی همچنین گفته که یکی از دیگر زنان همکارش به او توصیه کرده که درخواست استفاده از کاندوم توسط مردان را هرگز مطرح نکند، چرا که ممکن است کارش را از دست بدهد.

با این وجود، مسئولان کمپانی‌های تهیه فیلم‌های پورنو گفته‌اند که موارد شناسایی شده اخیر، هیچ کدام به هنگام کار مبتلا نشده‌اند و احتمالا انتقال ویروس اچ.آی.وی به بدن آنها هنگام برقراری روابط جنسی با افرادی دیگر خارج از محل کارشان روی داده است.

پاتریک استون، یکی دیگر از چهره‌های شناخته شده در صنعت پورنوگرافی آمریکا که در کنار خانم بِی و آقای دِیلی حاضر شده بود به خبرنگاران گفت: "ما (شاغلان در صنعت پورنوگرافی) نباید به توصیه‌های بهداشتی کارفرمایان بسنده کنیم. این کشور (آمریکا) نظام بهداشتی دارد که قرار است از ما در برابر بیماری‌ها محافظت کند."

بازیگران فیلم‌های پورنو در آمریکا موظفند که به طور متناوب تست‌های پزشکی و مربوط به بیماریهای مقاربتی را انجام دهند.

مطالب مرتبط