شناسایی سوابق زنی که با شلیک پلیس آمریکا کشته شد

مریم کارِِی
Image caption گفته می‌شود مریم کارِی از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برده است

تحقیقات برای یافتن اطلاعات درباره زنی که روز پنجشنبه در مقابل کنگره آمریکا به ضرب گلوله ماموران پلیس کشته شد، آغاز شده است.

مریم کارِی که روز گذشته (سوم اکتبر - یازدهم مهر) پس از یک تعقیب و گریز خودرو در برابر کنگره آمریکا به ضرب گلوله ماموران پلیس از پای در آمد ساکن شهر استمفورد در ایالت کانیتکت شناسایی شده است.

در خودروی سواری او یک دختر بچه یکساله هم حضور داشت که اکنون تحت مراقبت پلیس قرار دارد.

هنوز در مورد انگیزه خانم کارِی از این اقدام، گزارشی منتشر نشده اما تلاش او برای فرار از دست ماموران پلیس و تعقیب و گریزش در خیابانهای اطراف کاخ سفید و کنگره آمریکا، روز پنچشنبه برای ساعاتی پایتخت را در وحشت و اضطراب فرو برد.

گفته شده که خانم کارِی که ۳۴ سال سن داشت و حرفه‌اش کمک دندانپزشک عنوان شده، در ماه‌های اخیر از ناراحتی‌های روانی رنج می‌برده است.

مقام‌ها می‌گویند این واقعه ممکن است نشات گرفته از توهمات وسواس‌گونه خانم کارِی نسبت به آقای اوباما باشد. مقام‌های قانونی می‌گویند که مریم کارِی تصور می‌کرده باراک اوباما به او علاقمند است.

پلیس شهر استمفورد گفته خانم کارِی هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته است.

مادر خانم کارِی به رسانه‌‎ها گفته دخترش از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برده است.

آغاز ماجرا

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

ماجرا در مقابل کاخ سفید آغاز شد. طبق گزارش‌ها، یک خودرو سیاه به یک مانع امنیتی کوبید و این برخورد، باعث شد پلیس این خودرو را تعقیب کند.

پلیس می‌گوید راننده قصد داشته از مانع عبور کند.

افسران پلیس همراه با ماموران سرویس مخفی ابتدا تلاش کردند این خودرو را متوقف کنند. سپس این خودرو به یک خودرو پلیس محوطه کنگره برخورد کرد و متوقف شد.

سرویس مخفی آمریکا، مسئولیت حفاظت از رئیس‌جمهوری آمریکا و شماری دیگر از مقامات عالی این کشور را بر عهده دارد.

کتی لینیر، رئیس پلیس واشنگتن، گفته است که هم ماموران پلیس و هم ماموران سرویس مخفی آمریکا در دو مکان مختلف به سوی این خودرو شلیک کرده‌‎اند.

مقامات شهر توضیحی در این باره نداده‌اند که آیا این راننده مسلح بوده است یا نه.

خانم لینیر، رئیس پلیس، گفته است: "مطمئن هستم که این یک حادثه اتفاقی نبوده است. مظنون تلاش کرده بود موانع متعدد اطراف ساختمان‌های حفاظت‌شده را رد کند".

در جریان این تعقیب و گریز، یک مامور پلیس و یک مامور سرویس مخفی هم زخمی شده‌اند.

مطالب مرتبط