تخریب شبکه انتقال برق در مسیر گردباد پایلین در هند

گردباد پایلین در هند با تخریب شبکه انتقال برق در سواحل شرقی آن کشور و کندن درختان از ریشه، خسارات زیادی به بار آورده است.

نزدیک به یک میلیون نفر از ساکنان دو ایالت اوریسا و آندرا پرادش هند که در مسیر حرکت گردباد هستند، موقتا از خانه های خود کوچ کرده اند و شب را در اردوگاهایی در مناطق امن گذراندند.

بسیاری از کسانی که حاضر به ترک خانه های خود در روستاهای ساحلی نبوده اند به اجبار پلیس به اردوگاههای موقت در مناطق امن فرستاده شدند.

به دلیل بسته بودن جاده ها و تخریب شدن راه آهن و همچنین خطوط مخابراتی، هنوز ارزیابی دقیقی از میزان خسارت گردباد به دست نیامده است.

امدادگران در ایالت اوریسا مشغول اماده کردن صدها هزار بسته غذایی برای اردوگاههای موقت اسکان پناهجویانی هستند که از مسیر گردباد فرار کرده اند.

سوسیل کومار سینگ، یک مغازه دار در شهر بوبانشوار، مرکز ایالت اوریسا می گوید که آب لوله کشی شده قطع شده و مردم برای تهیه آب آشامیدنی مشکل دارند.

ارتش هند ١٧٠٠ سرباز برای امداد به منطقه اعزام کرده که به محض گذشتن گردباد کار امدادی خود را آغاز خواهند کرد.

یک نگرانی عمده تخریب و ریزش ساختمانها، بخصوص ساختمانهای چند طبقه است که می تواند به کشته شدن عده زیادی بیانجامد.

با ادامه حرکت گردباد پایلین، انتظار می رود که ٢٥ سانتیمتر باران در طول روزهای یکشنبه و دوشنبه (امروز و فردا) در مسیر حرکت گردباد ببارد.

گردباد پایلین با سرعتی معادل ٢٠٠ کیلومتر در ساعت از اقیانوس هند به سواحل شرقی هند رسید و گزارش شده است که تا کنون در اثر ریشه کن شدن درختان پنج نفر کشته شده اند.

در سال ۱۹۹۹ وزش گردبادی در ایالت اوریسا بیش از ده هزار کشته بر جای گذاشت.

سواحل شرقی هند و بنگلادش معمولا از بهار تا پاییز شاهد وقوع گردبادهای شدید است.

مطالب مرتبط