کمیسیون اروپا تاثیر سوء مهاجران اروپایی برکشورهای میزبان را رد کرد

Image caption از شمار مهاجران لهستانی به بریتانیا در سال های اخیر کاسته شده است

کمیسیون اروپا آماری ارائه کرده که براساس آن ادعاهای مطرح شده در مورد تاثیر سوء مهاجرت در داخل کشورهای اروپایی بر کشورهای میزبان رد شده است.

عده ای از منتقدان سیاست های مهاجرتی معتقدند افرادی که به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، با کار نکردن و درخواست کمک های مالی اجتماعی از کشور میزبان تاثیر سویی بر این کشور ها می گذارند.

به گفته کمیسیون اروپا مهاجران اروپایی که فاقد شغل هستند کمتر از یک در صد جمعیت اروپا را تشکیل می دهند و شمار آنها علی رغم افزایش نرخ بیکاری در این کشورها در حدفاصل سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ میلادی کاهش داشته است.

این نهاد اروپایی تاکید کرده که چنین مهاجرانی، به طور کلی بیش از کمک های دریافتی خود مالیات می پردازند و در نتیجه به اقتصاد کشورهای میزبان کمک می کنند.

درهمین حال سخنگوی نخست وزیر بریتانیا گفته است که دولت این کشور با سایر کشورهای اروپایی در مورد متوقف کردن مهاجرانی که صرفا به خاطر دریافت کمک های اجتماعی به این کشور وارد می‌شوند، همکاری خواهد کرد.

بریتانیا خواستار اعمال قوانین سختگیرانه‌تری در مورد برخورداری از کمک های مالی اجتماعی در این کشور شده است.

برخی از روزنامه های بریتانیایی مدعی شده اند که بیش از ۶۰۰ هزار شهروند سایر کشورهای اروپایی که بیکار هستند در بریتانیا زندگی می کنند.

این رقم به گفته کمیسیون اروپایی "کاملا اشتباه" است.

مطالب مرتبط