عمران خان حمله انتحاری به یکی از اعضای حزبش را به شدت محکوم کرد

عمران خان
Image caption عمران خان در بیانیه‌ای که در این رابطه در وبسایت حزبش منتشر کرده گفته از این حادثه که به هنگام دید و بازدید روز عید قربان رخ داده "حیرت زده" شده است

عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان (پی‌تی‌آی)، حمله انتحاری روز گذشته در ایالت خیبر پختونخوا که باعث کشته شدن یک وزیر ایالتی و تعدادی دیگر شد را بشدت محکوم کرد.

عمران خان گفته است که او از این حادثه "به شدت متاثر شده" است. رهبر پی‌تی‌آی همچنین خواسته است تا مقامات پاکستان مسببان این حادثه را هر چه زودتر بازداشت کنند.

در حادثه روز گذشته اسرار الله گنداپور، وزیر قانون ایالت خیبر پختونخوا پاکستان به همراه ۷ نفر دیگر در اثر انفجاری کشته شد.

حادثه هنگامی رخ داد که آقای گنداپور به مناسبت عید قربان با تعدادی از مردم محلی در دهکده کولاچی دیدار می‌کرد.

آقای گنداپور از اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان، حزب حاکم در ایالت خیبر پختونخوا بود.

عمران خان در بیانیه‌ای که در این رابطه در وبسایت حزبش منتشر کرده گفته از این حادثه که به هنگام دید و بازدید روز عید قربان رخ داده "حیرت زده" شده است.

حزب عمران خان از هواداران جدی مذاکره با ستیزه جویان است. آقای گنداپور ارشدترین مقام حزب پی‌تی‌آی است که بر اثر حمله ستیزه جویان تاکنون کشته شده است.

دولت پاکستان پیستر در وایل ماه سپتامبر در نشستی با شرکت احزاب مختلف کشور و فرماندهان ارشد نظامی بر گفتگو با ستیزه جویان تاکید کرده بود، اما از آن زمان تاکنون تعداد زیادی در چندین حمله انتحاری کشته و زخمی شده اند.

اگر چه تحریک طالبان پاکستان در مواردی گفته که مسئول این حملات نبوده است، اما منتقدین این حملات را نشانگر عدم انعطاف پذیری طالبان خوانده و می گویند آنها تمایلی به مذاکره ندارند.

اما حکیم الله محسود، رهبر طالبان پاکستان در گفت‌و‌گو با احمد ولی مجیب، خبرنگار بی‌بی‌سی در پاکستان، تاکید کرد که گروهش آماده مذاکره با دولت است.

منتقدین می‌گویند که این حملات به خصوص اگر ارتباط آنها با تحریک طالبان پاکستان به اثبات برسد، می‌تواند بر مذاکرات احتمالی با ستیزه جویان تاثیر گذارد.

مطالب مرتبط