کابینه پاکستان کشته شدن حکیم الله محسود را بررسی می‌کند

Image caption حمله هواپیماهای بدون سرنشین به مرگ حکیم الله محسود منجر شد

قرار است کابینه پاکستان نشستی اضطراری برای بررسی نحوه پاسخگویی به حمله هواپیمای بدون سرنشینی که به کشته شدن حیکم الله محسود، رهبر طالبان پاکستان منجر شد، برگزار کند.

در حالی که پاکستان، آمریکا را به نقض تمامیت این کشور متهم کرده و سفیر آمریکا را در اعتراض به این حمله به وزارت خارجه فراخوانده است. وزارت خارجه آمریکا از هر گونه اظهارنظری درباره این حمله خودداری کرده است.

روز جمعه ( اول نوامبر) خودروی حکیم الله محسود، هدف حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت که در جریان این حمله او به همراه تعدادی دیگر از اعضای این گروه کشته شدند.

گزارش‌ها همچنین حاکی است که انتظار می‌رود امروز هم بحث و مذاکره شورای مشورتی طالبان پاکستان برای انتخاب جانشینی برای حکیم الله محسود ادامه یابد.

برخی گزارش‌ها از انتخاب خان سید سجنا به عنوان رهبر جدید این گروه در روز گذشته حکایت داشت ،اما طالبان پاکستان این گزارش ها را تکذیب کرده است.

براساس برنامه ریزی‌های قبلی قرار بود روز گذشته هیاتی پاکستانی برای انجام مذاکرات احتمالی صلح با حکیم الله محسود دیدار و گفتگو کند.

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا گفته است مذاکره با طالبان "موضوعی داخلی" برای پاکستان است.

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان وعده داده بود که برای خاتمه خشونت ها در کشور که به کشته شدن هزاران نفر منجر شد، با طالبان پاکستان مذاکره کند.

انتخاب "رهبر موقت"

برخی از گزارش ها حاکی از آن است که طالبان پاکستان عصمت الله شاهین، را به عنوان رهبر موقت این گروه انتخاب کرده است.

در همین رابطه شهید الله شهید، سخنگوی طالبان گفته است که عصمت الله شاهین، رهبرشورای مشورتی این گروه موقتا جانشین حکیم الله محسود شد ه است.

سخنگوی طالبان همچنین افزوده در حالی که ما در انتظار ملاقا ت با مقامات دولت بودیم، ارتش و دولت پاکستان با آمریکایی های در حالی نهایی کردن توافقاتی برای" فروختن "ما بودند.

او همچنین گفت: "زمان نشان می دهد که آیا ما انتقام خون شهیدانمان را خواهیم گرفت یا خیر."

مطالب مرتبط