هشدار نماینده پارلمان بریتانیا نسبت به فساد کاری در برخی جوامع قومی این کشور

Image caption دومینیک گریو گفته است: حواس ما سیاستمداران باید به موضوع فساد باشد

به نوشته یکی از روزنامه های اصلی بریتانیا، دومینیک گریو، از نمایندگان مجلس و مقامات دولتی این کشور گفته است که سیاستمداران باید مراقب مسئله فساد کاری در جوامع اقلیت های قومی باشند.

آقای گریو که مشاور ارشد حقوقی دولت است، در مصاحبه با روزنامه دیلی‌تلگراف گفته است منظور او عمدتا جوامع پاکستانی ساکن بریتانیاست.

وی گفته است برخی از مهاجران از جوامعی وارد بریتانیا می شوند که "فرهنگ لطف و التفات" در آنها حاکم است اما باید "کاملا روشن" کرد که این در بریتانیا غیرقابل قبول است.

آقای گریو در عین حال به دیلی تلگراف گفته است "محتاطانه" می‌گوید که این مسئله، مختص جامعه پاکستانی هاست. وی خاطر نشان کرد که فساد در جوامع انگلیسی نیز وجود دارد.

اما وی گفت: برخی از مهاجران از کشورهایی به بریتانیا می آیند که فساد کاری در آنها "بومی" است، در بریتانیا جوامعی وجود دارند که افراد آنها اینطور بزرگ شده‌اند که فکر می‌کنند می‌توان از طریق فرهنگ لطف و التفات به بعضی چیزها دست یافت.

دومینیک گریو گفت: حواس ما سیاستمداران باید به این موضوع باشد.

اما وی پس از آن به بی‌بی‌سی گفت که نمی توان این مشکل را به یک جامعه قومی خاص یا همه جوامع نسبت داد. آقای گریو افزود که ادغام جوامع اقلیت در بریتانیا "برای همه ما منافع گسترده ای داشته است."

هشداری که دومینیک گریو داده قبلا نیز در سال ۲۰۱۰ توسط یکی از سیاستمداران محافظه‌کار بریتانیا مطرح شده بود. در آن زمان، بارونس وارسی نسبت به تقلب انتخاباتی در میان برخی از جوامع مهاجر هشدار داده بود.

بارونس وارسی گفته بود: "ما دست کم سه کرسی را به خاطر تقلب انتخاباتی از دست دادیم و مسئله عمدتا از جانب جوامع آسیایی بود."