القاعده مسئولیت حمله به وزارت دفاع یمن را برعهده گرفت

شاخه القاعده در شبه‌جزیره عربستان با انتشار بیانیه ای مسئولیت حمله به ساختمان های وزارت دفاع در صنعا، پایتخت یمن را برعهده گرفته است.

در جریان حمله انتحاری روز گذشته بیش از ۵۰ نفر کشته و تعداد زیادی مجروح شدند.

در بین کشته شدگان شماری از کادر پزشکی و تعدادی خارجی دیده می شوند.

روز گذشته همزمان با انفجار بمبی که در داخل یک خودرو کار گذاشته شده بود، گروهی مسلح که یونیفورم ارتش به تن داشتند به سوی درهای ورودی ساختمان وزارت دفاع تیراندازی کردند.

القاعده در بیانیه خود در توجیه حمله به ساختمان های وزارت دفاع گفته است این ساختمان ها به این دلیل که میزبان نیروهای آمریکایی است هدف حمله قرار گرفت. در این بیانیه نیروهای آمریکایی مسئول حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیه پیکارجویان خوانده شده اند.

آمریکا که شاخه القاعده در شبه جزیره عربستان را خطرناک ترین شبکه جهادی های اسلامگرا می داند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود را در سال جاری علیه اهداف آنها شدت بخشیده است.

این حمله در حالی صورت گرفته که وزیر دفاع یمن در حال دیدار از آمریکا است.

آمریکا این حمله را محکوم کرده و سخنگوی معاون وزارت کشور این کشور گفته است که خبری درباره تلفات احتمالی شهروندان آمریکایی در جریان این حمله دریافت نکرده است.

براساس گزارشی که دیده بان حقوق بشر در ماه اکتبر منتشر کرد هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی از سال ۲۰۰۹ میلادی ۸۰ عملیات علیه پیکارجویان القاعده در یمن انجام دادند که در جریان این حملات بیش از ۴۰۰ نفر کشته شدند.

مطالب مرتبط