طوفان برف مردم شرق آمریکا و کانادا را خانه‌نشین کرد

اهالی نیویورک بعد از برف سنگین زمستانی
Image caption در نیویورک خیابانهای شلوغ این ابرشهر امروز "کم سر و صداتر" بود

بارش سنگین برف و کاهش کم سابقه دما در مناطق وسیعی از شمال‌شرق آمریکا و کانادا، میلیون‌ها نفر از ساکنان این مناطق را خانه نشین کرد و جان دست کم یازده نفر را گرفت.

در برخی از مناطق ارتفاع برف به ۶۱ سانتیمتر رسیده است و برودت هوا در کبک کانادا به منهای ۳۸ درجه سلسیوس رسیده که در دو دهه گذشته بی‌سابقه گزارش شده است.

آلبوم عکسی ببینید از طوفان برفی در شمال شرق آمریکا

از روز چهارشنبه که طوفان برف در مناطق گسترده‌ای در ایالت‌ها شمال‌شرقی آمریکا آغاز شده تا امروز (جمعه سوم ژانویه - ۱۳ دی) بیش از ۴۰۰۰ هزار پرواز به علت نامساعد بودن شرایط جوی و یخ زدن باند فرودگاهها لغو شده و هزاران مسافر که برای سپری کردن تعطیلات سال نو به شهرهای این مناطق سفر کرده بودند زمین‌گیر شده اند.

Image caption شهردار نیویورک تنها دو روز پس از آغاز به کار با چالش روبیدن سریع برف از خیابانها روبرو شد

در نیویورک، بیل دبلاسیو، شهردار جدید این شهر که از روز نخست سال نو میلادی کار خود را آغاز کرده است، از باز شدن بیشتر خیابانهای اصلی پرجمعیت ترین شهر آمریکا خبر داده اما همچنان از مردم خواسته از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و در خانه بمانند.

در شهر بوستون از ایالت ماساچوست، مدارس تعطیل شده اند و در مناطقی از این ایالت با وجود توقف بارش برف، هشدار طغیان آب صادر شده است.

در فلادلفیا یک مامور نمک‌پاشی در خیابانها، هنگام کار کشته شد و در نیویورک زنی که از عارضه آلزایمر رنج می‌برد، بعد از آن‌که نتوانست خانه اش را پیدا کند یخ زد. آتش نشانها حال یک مرد را پس از بیرون کشیدن از آبهای یخ زده یک دریاچه در ایالت میشیگان، بحرانی توصیف کرده اند.

در سواحل شرقی کانادا و در استانهای نیوفاونلند و لبرادور، انتظار می‌رود که امشب (جمعه) تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر برف بروی زمین بنشیند. ساکنان تورنتو در استان انتاریو کانادا هم صبح جمعه را با منفی ۲۴ درجه زیر صفر شروع کردند که در ۹ سال گذشته بی سابقه بوده است.

مطالب مرتبط