جرمین دفو به تورنتو اف سی می‌پیوندد

جرمین دفو، مهاجم تیم فوتبال انگلستان موافقت کرده است که به تورنتو اف سی، یکی از تیم های بزرگ لیگ فوتبال آمریکا، بپیوندد.

دفو قرار است در ۲۱ فوریه به تیم کانادایی بپیوندد و به این ترتیب هنوز می تواند برای تاتنهام بازی کند.

این مهاجم ۳۱ ساله که در بیش از ۲۵۰ مسابقه برای تاتنهام بازی کرده در این باره گفت: "همه می دانند که این باشگاه (تاتنهام) چقدر برای من اهمیت دارد. من تا آخرین لحظه با تمام وجودم برای این تیم بازی می کنم."

تیم شروود، سرمربی تاتنهام گفت: "این فرصت بزرگی برای جرمین است و او با کمال اشتیاق آن را دنبال خواهد کرد."

آینده دفو از تابستان ۲۰۱۳ و هنگامی که تاتنهام روبرتو سولدادو را خرید، مورد بحث قرار گرفت. آندره ویلاش بواش، سرمربی تاتنهام، از آن زمان دفو را بیشتر به عنوان بازیگر جایگزین انتخاب می کرد و سولدادو اغلب به عنوان تنها مهاجم به میدان می‌رفت.

دفو که قراردادی چهار ساله با لیگ فوتبال آمریکا (MLS) بسته است، آخرین بار در ۲۷ فوریه برای تاتنهام در مقابل دنیپرو، در چارچوب رقابت‌های لیگ اروپا بازی می‌کند.

دفو در ادامه گفت: "من واقعا از کار با تاتنهام لذت بردم و همیشه از پشتیبانی هواداران باشگاه برخوردار بودم."

"من از فرصتی که برای خودم و خانواده ام پیش آمده و از اینکه قرار است زندگی در خارج را تجربه کنیم خوشحالم. تا پایان قرارداد، من ۳۵ سالم می شود و بدون شک به عنوان یکی از هواداران پر و پا قرص تیم برمی‌گردم."

جرمین دفو در سال ۲۰۰۴ از وستهم به تاتنهام پیوست و دیری نگذشت (در ۱۷۷ بازی) که ۶۴ گل به ثمر رساند. این امر باعث شد که از او به طور مداوم در ترکیب تیم انگلستان استفاده کنند.

او در فصل گذشته با به ثمر رساندن ۷ گل، دومین گل‌زن برتر لیگ اروپا شد.

پائولو هنریک از تیم ترابزونسپور با یک گل بیشتر (۸ گل) در مقام اول قرار دارد.

او در ۲۰۰۸ یک فصل را با پورتسموث گذراند و سپس مجددا به تاتنهام بازگشت. او تاکنون ۵۵ بار برای انگلستان بازی کرده و ۱۹ بار برای کشورش گل به ثمر رسانده است.