گشت و گذار در خیابانی که توفان 'یولاندا' ویرانش کرد

بیش از دو ماه از توفان 'هایان' که مرکز فیلیپین را ویران کرد و ۶۰۰۰ نفر را به کشتن داد، می گذرد. این توفان که در زبان محلی یولاندا خوانده می شود، سرعتش به ۲۷۵ کیلومتر در ساعت می رسید و امواجی به ارتفاع ۱۵ متر را ایجاد کرد. در زیر، ساکنان خیابان اسپرانس در شهر تاکلوبان فیلیپین که بیش از هر جای دیگر در اثر توفان آسیب دید، لحظه ای را به یاد می آورند که توفان به آنجا رسید. آنها از تلاش هایشان برای بازسازی خانه هایشان می گویند.

- با فلش های چپ و راست روی تصویر اصلی حرکت کنید و در قسمت پایین عکس های هر خانواده را ببینید.

قابل کلیک
 • نیمفا مارتینز

  holder

  نیمفا، ۴۸ ساله و کاسب هم اکنون در ویرانه های خانه خودش زندگی می کند و معاش او همسرش با کمک های ناچیزی که دریافت می کنند، می گذرد. روی مجموعه عکس زیر کلیک کنید تا داخل خانه او را ببنید و درباره او بیشتر بدانید.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • دیانا دو جیزز

  holder

  دیانا، ۳۷ ساله و خیاط، با آغاز توفان به طبقه بالای خانه اش پناه آورد. او حالا در فکر نقل مکان به جای امن تری است.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • جوزفینا بالدریانی

  holder

  جوزفینا، ۶۵ ساله، کارمند بازنشسته شهرداری، از آنچه بر سر مردم محله اش آمده اندوهگین است ولی مصمم است که بقیه عمر خود را در منزل خانوادگی شان سپری کند.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • اروین کالینارس

  holder

  اروین، ۵۲ ساله، مامور حراست بیمارستان شهرداری است. موج هایی شدیدی که با توفان شکل گرفت، او را با خود برد. او هنوز هم به دنبال اعضای خانواده اش می گردد که ناپدید شده اند.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • لارنی مگ کالینگ

  holder

  لارنی، ۲۹ ساله و فروشنده مواد غذایی، ابتدا تصور می کرد که شوهرش که پناهگاه را ترک کرد تا دنبال پدر پیر او بگردد، کشته شده است. با این حال آنها بعدا یکدیگر را پیدا کردند. اکنون آنها با ۱۹ نفر دیگر در یک خانه آسیب دیده در نزدیکی خانه قبلی شان زندگی می کنند.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • رمدیوس آبیسپو کمپوس

  holder

  رمدیوس، ۵۰ ساله، کارمند اداره مرکزی آتش نشانی تاکلوبان، غذایی را که پیش از توفان در خانه ذخیره کرده بود استفاده می کرده است. او و خواهرش می ترسیدند که با ورود سیل به خانه، کشته شوند.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس
 • لیانی مارتینز مودلو

  holder

  لیانی، ۴۹ ساله، منشی شرکت آکواریوم، روزی که توفان شد به همراه خانواده اش به پشت بام خانه فرار کردند. پسر کوچکش پدر و مادر لیانی و بسیاری دیگر را از چنگال امواج نجات داد.

  بیشتر ببینیدholderمجموعه عکس

مطالب مرتبط