موج جدید طوفان برف شرق آمریکا را فرا گرفت

حق نشر عکس AP
Image caption این دومین طوفان قطبی طی دو هفته گذشته در شرق آمریکاست

با ورود جبهه جدیدی از هوای سرد به سواحل شرقی آمریکا، موجی دیگر از طوفان برف و یخ مناطق گسترده‌ای از ایالت‌های شمال شرقی این کشور را فرا گرفته است.

مدارس و بعضی ادارات دولتی در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، امروز تعطیل شده بود.

این دومین طوفان برفی در آمریکا طی سه هفته گذشته از سال جدید میلادی است.

در نیویورک، بارش برف از صبح روز سه شنبه (۲۱ ژانویه - اول بهمن) شروع شد و آمد و شد در ساعات پرتردد صبح را دشوارتر کرد. حدود ۲۵۰۰ پرواز در نخستین روز از این وضعیت جوی جدید لغو شدند.

طوفان برف و یخ قبلی که حدود دو هفته گذشته مناطقی از شرق، شمال و شمال- میانه آمریکا را در برگرفت، رکوردهای جدیدی از برودت سرما در ایالت‌های چون داکوتای جنوبی (۵۰C درجه زیر صفر) به ثبت رساند.

واشنگتن دی‌سی، منتظر سردترین و بزرگترین طوفان برف طی سه سال گذشته است و در نخستین روز بارش برف، کاخ سفید علاوه بر برگزار نکردن جلسه مطبوعاتی خود، دیدار باراک اوباما، رئیس جمهوری با کمیسیون انتخابات این کشور را هم لغو کرد.

هواشناسان پیش‌بینی کرده‌اند پس از اتمام بارش برف که قرار است در تمام ساعات روز سه شنبه (اول بهمن) ادامه داشته باشد، موجی از هوای بسیار سرد فرا برسد و در برخی مناطق برودت هوا به منفی ۱۸ درجه کاهش یابد که با در نظر گرفتن وزش باد شدید و میزان رطوبت هوا، ممکن است سرمای هوا همچون ۲۶ درجه زیر صفر احساس شود.

پیش بینی شده است که ارتفاغ برف در برخی مناطق به بیش از ۳۰ سانتیمتر برسد.

مطالب مرتبط