خوان ماتا از چلسی به منچستر یونایتد می‌پیوندد

حق نشر عکس PA
Image caption مراحل پایانی انعقاد قرارداد خوان ماتا توسط رابط باشگاه منچستر یونایتد در دست انجام است

چلسی پیشنهاد ۳۷ میلیون پوندی منچستر یونایتد برای خرید خوان ماتا، هافبک اسپانیایی را پذیرفت.

این بازیکن ۲۵ ساله امروز، پنجشنبه ۲۲ ژانویه برای طی کردن مراحل پایانی قراردادش، تحت آزمایش‌های پزشکی قرار می‌گیرد.

ماتا قرار است قرارداد با منچستر یونایتد، قهرمان لیگ برتر را به مدت ۴ سال و نیم امضا کند.

منچستر یونایتد همچنان به تکذیب خبر ارائه پیشنهاد برای خرید ماتا از چلسی ادامه می‌دهد. اما آنطور که بی‌بی‌سی دریافته است، مراحل پایانی انعقاد قرارداد توسط رابط باشگاه در دست انجام است.

دیوید مویز، سرمربی این باشگاه، پس از بازی برگشت منچستریونایتد با ساندرلند در نیمه نهایی جام حذفی نیز در اینباره اظهار نظر نکرد.

به خبرنگاران از پیش گفته شده بود که مویز در کنفرانس خبری پس از این مسابقه که به شکست منچستر یونایتد منجر شد، فقط در رابطه با همان مسابقه صحبت خواهد کرد.

وقتی خبرنگاران از مویز درباره ماتا سوال کردند او گفت: "ما در این باره چیزی نمی‌گوییم."م

روز سه‌شنبه نیز چلسی گفت که خوان ماتا که برای دو فصل پیاپی بهترین بازیکن باشگاه نام گرفت، فروشی نیست.

ماتا که همراه با تیم ملی فوتبال اسپانیا در سال ۲۰۱۰ قهرمان جام جهانی و در سال ۲۰۱۲ قهرمان جام ملت‌های اروپا شد، در فصل اخیر از لیگ برتر فوتبال انگلستان برای چلسی ۱۳ بازی انجام داده که در ۹ بازی تعویض شده است.

در صورت انعقاد این قرارداد، رکورد قبلی منچستر یونایتد برای جذب بازیکن که مبلغ ۳۰.۷۵ میلیون پوند، برای خرید دیمیتار برباتوف در سپتامبر ۲۰۰۸ بود، شکسته خواهد شد.

البته باشگاه منچستر یونایتد پیشتر درباره طرح‌هایی مبنی بر بازسازی تیم صحبت به میان آورده بود و گفته بود که آمادگی پرداخت مبلغ‌های بالا برای جذب بازیکنان ستاره را دارد.

این در حالی است که ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی هفته پیش گفته بود با آنکه "درک می‌کند" نیمکت نشینی برای ماتا دشوار است، اما این بازیکن اسپانیایی هنوز در باشگاه "نقش بزرگی" بازی می کند.

مورینیو در گفتگویی با بی‌بی‌سی درباره ماتا گفته بود: "او بازیکن فوق‌العاده و پسر خوبی است. بازیکنان فوق‌العاده زیادی داریم، اما گاهی اوقات آنها در ترکیب‌های خاصی شکوفا می‌شوند و وقتی سیستم را تغییر دهیم شاید کمتر شکوفا شوند."

چلسی در ۲۰۱۱ برای جذب ماتا از والنسیا، ۲۳.۵ میلیون پوند پرداخت. او در آغاز کار ۱۳ گل برای چلسی به ثمر رساند و منجر به پیروزی چلسی در جام اتحادیه انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا شد.

در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ نیز با به ثمر رساندن ۲۰ گل دیگر، تحت سرمربی‌گری رافائل بنیتز، جام اتحادیه اروپا را برای چلسی به ارمغان آورد.

اما از زمانی که مورینیو برای دوره دوم سرمربی‌گری‌اش به چلسی بازگشته،ماتا کمتر وارد میدان شده است.

ماتا برای آخرین بار روز اول ژانویه در مقابل سات همپتون وارد بازی شد اما ۵۳ دقیقه بعد از شروع بازی تعویض شد. ماتا در حالی که علائم نارضایتی در صورتش پیدا بود زمین را ترک کرد.

مطالب مرتبط