صعود منچستر‌سیتی به صدر جدول لیگ برتر انگلستان

حق نشر عکس d
Image caption سرجیو آگوئرو اولین گل منچسترسیتی را در دقیقه پانزدهم به ثمر رساند

در مهمترین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر انگلستان، منچستر سیتی با شکست میزبان خود، تاتنهام، و نتیجه ۵ بر ۱ موفق شد به صدر جدول صعود کند.

منچستر سیتی باید در این مسابقه پیروز می شد تا بتواند با مجموعا یک امتیاز بیشتر از آرسنال این تیم را پشت سر قرار دهد.

و هنگامی که سرجیو آگوئرو، مهاجم ۲۶ ساله آرژانتینی، برای هشتمین بازی پیاپی، اولین گل زود هنگام این دیدار را، در دقیقه پانزدهم به ثمر رساند، تقریبا تردیدی نسبت به نتیجه مسابقه باقی نماند.

توقف آرسنال در روز سه شنبه در مقابل سات همپتون (۲-۲) و تفاوت چشمگیر بین تفاضل گل منچستر سیتی (۴۲ ) در مقایسه با آرسنال (۲۴) نیز راه را برای صعود تیم مانوئل پلگرینی هموار کرد.

اما ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی که گویا از تساوی (صفر-صفر ) این تیم با وست هم دل خوشی نداشت بعد از پایان بازی تیم مقابل را متهم به بازی "به سبک قرن نوزدهم" کرد.

چلسی ۳۹ بار در طول این دیدار فرصت حمله فراهم آورد، در حالی که مهمانش تنها یک بار حمله کرد و بقیه بازی را به دفاع سنگین پرداخت.

مورینیو در اینباره گفت: "این بازی به سبک بهترین لیگ در دنیا نیست. این بازی به سبک قرن نوزدهم است."

سپس او دفاع وست هم را به دیواری تشبیه کرد که شکستن آن تنها با لوازم برقی میسر است: "فقط باید یک دریل بلک اند دکر با خودم می آوردم تا بتوانم دیوار را نابود کنم."

سم آلاردایس سرمربی وستهم ضمن ابراز خوشحالی از نحوه دفاع و نتیجه بازی گفت که مورینیو "هرچه دلش می‌خواهد بگوید".

آلاردایس در ادامه گفت: " او (مورینیو) تحمل ندارد ببیند کسی غافلگیرش کرده است. از اینکه بازیکنان چلسی دائم به جان داور نق می‌زنند و مورینیو را می‌بینم که یک گوشه حرص می‌خورد و بالا و پیایین می‌پرد لذت می‌برم."

اکنون چلسی که در رده سوم جدول قرار گرفته، باید روز دوشنبه در مقابل منچستر سیتی، صدر نشین جدول لیگ برتر انگلستان قرار گیرد.

در دو بازی دیگر هفته بیست و سوم لیگ برتر، استون ویلا در خانه با نتیجه ۴ بر ۳ وست برام را شکست داد.

ساندرلند نیز در خانه توانست با نتیجه ۱ بر صفر استوک سیتی را شکست دهد و به این ترتیب برای اولین بار پس از ماه‌ها توانست از سه تیم پایین جدول بیرون آید. ساندرلند حال با دو امتیاز بیشتر از وستهم، یعنی ۲۱ امتیاز در رده هفدهم جدول قرار دارد.

فولام نیز مانند وستهم دارای ۱۹ امتیاز است اما به خاطر تفاضل گل کمتر (۲۸-) در مقایسه با وستهم (۲۳-) در رده نوزدهم جدول قرار دارد.

کاردیف فعلا با ۱۸ امتیاز در رده بیستم و پایین ترین رتبه جدول لیگ برتر انگلستان است.