مرد آمریکایی با موتور سیکلت محبوبش دفن شد

حق نشر عکس AFP
Image caption موتورهای سنگین هارلی دیویدسن بخش مهمی از خرده فرهنگ کهنه سربازان آمریکایی را تشکیل می‌دهد

یک مرد آمریکایی که وصیت کرده بود با موتور هارلی دیویدسن خودش دفن شود، بعد از مرگ در حالی که در یک تابوت شیشه‌ای و سوار بر موتور محبوبش بود در قبر گذاشته شد.

بیلی استندلی، ۸۲ ساله، ساکن ایالت اوهایو، از سالها پیش به نزدیکانش گفته بود دلش می‌خواهد همراه با هارلی دیویسن خود و در حالی که روی زین آن نشسته دفن شود.

نزدیکان آقای استندلی هم می‌گویند مدت‌ها به فکر فراهم‌کردن مقدمات محقق کردن وصیت پدربزرگشان بوده‌اند.

بیلی استندلی، روز ۲۶ ژانویه بر اثر سرطان ریه درگذشت و جسد او امروز (۳۱ ژانویه - ۱۱ بهمن) در حالی که در تابوتی بزرگ و شیشه ای سوار بر موتور محبوبش بود به خاک سپرده شد.

پنج موسسه تشریفات خاکسپاری در آماده کردن جسد او مشارکت کردند. آنها جسد آقای استندلی را در حالی که کاپشن چرم و کلاه ایمنی به سر داشت مهیا کردند و سپس با صفحه ای فلزی که پشت او را در حالت نشسته روی موتور نگه می‌داشت، جسد را در حالتی دقیقا شبیه موتورسواری آماده کردند. در آخر هم او و موتورش را در تابوتی بزرگ و شیشه‌ای که دو پسرش ساخته بودند، قرار دادند.

خانواده آقای استندلی همچنین ناچار به آماده سازی قبری بزرگتر از حد معمول شدند تا تابوت شیشه ای و موتور هارلی دیویدسنی که بیلی استندلی سوار آن بود را در آن جای دهند.

یکی از پسرهای آقای استندلی به خبرنگاران گفت: "او سالها برای ما از جان مایه گذاشت و حالا ما حداقل سعی کردیم او را در حالتی که دوست داشت، به خاک بسپاریم."