عصازاده: برای انجام کار در تونل 'استقلال' خودمان نیرو داریم

خیر‌الله عصازاده حق نشر عکس BBC World Service
Image caption آقای عصازاده گفت که تاجیکستان می‌تواند با نیروی خود تونل "استقلال" را بازسازی کند

وزارت نقلیات (یا ترابری) تاجیکستان می‌گوید که برای ترمیم و بازسازی تونل "استقلال" متخصصان ورزیده و وسایل فنی در اختیار دارد.

خیر‌الله عصازاده، وزیر ترابری، روز پنج‌شنبه‌ ۱۳ فوریه در جمع خبرنگاران گفت: "به رهبر دولت تاجیکستان گفتیم، اگر اجازه شود، ما این کار را خودمان می‌کنیم. ما از عهده‌اش بر می‌آییم. ما متخصصان ورزیده و تجهیزات داریم."

آقای عصازاده از شرکت صابر ایران انتقاد کرد که به هنگام بنیاد این تونل اشتباهات فنی انجام داده بود و برای اصلاح آنها شتاب نمی‌کند.

او گفت: "ما با شرکت صابر، نمایندگان وزارت نیروی ایران و کفیل سفارت ایران گفتگو کردیم. این موضوع را مطرح کردیم که یا خطاها را اصلاح می‌کنید یا ما از همکاری با شما دست می‌کشیم."

وزیر ترابری تاجیکستان ابراز امیدواری کرد که در جریان دیدار قریب الوقوع وزیر نیروی ایران از تاجیکستان به مسئله تونل استقلال "نقطه گذاشته می‌شود."

همزمان، مقامات این وزارت گفتند که راهسازان تاجیک تا کنون برای نگهداری راهها، ایجاد کانالهای خارج کردن آب و ترمیم راه خرابگشته داخل تونل از تاجیکستان هزینه کرده‌اند.

طبق اطلاع وزارت ترابری تاجیکستان، فعلا راه داخل تونل هموار بوده جریان آب مسدود شده و سیستم روشنایی کاملا فعال شده است.

مقامات این وزارت گفتند، تا سال آینده در همکاری با شرکت صابر ایران یا با نیروی خودی ترمیم و بازسازی تونل استقلال انجام خواهد شد.

تلاش ما برای صحبت با مسئولان شرکت صابر ایران در تاجیکستان و نمایندگان مربوطه سفارت ایران برای روشن کردن موضعشان در مورد تونل استقلال نتیجه‌ای نداد.

ضمنا، ساختمان تونل استقلال که شهر دوشنبه را به مناطق شمال تاجیکستان پیوست می‌کند، در سال ۱۹۹۸ با کمک مالی ایران شروع شده بود.

در ماه مه سال ۲۰۰۳ میان تاجیکستان و ایران در مورد انجام کارهای ساختمانی در این پروژه یک یادداشت تفاهم امضا شد. برای اجرای این طرح ۳۹ میلیون دلار اختصاص داده شد که ۲۱ میلیون دلار آن را کمک بلاعوض ایران تشکیل می‌داد.

با وجود افتتاح تونل استقلال از جانب امامعلی رحمان و محمود احمدی نژاد، رؤسای جمهوری تاجیکستان و ایران در ماه مارس سال ۲۰۰۶ این تونل به طور کامل فعال نشده و بارها ترمیم و بازسازی شده است.

مشکل اصلی در این تونل جریان شدید آب بود که از زیر فرش راه بیرون آمده و قطعاتی از داخل تونل را به حوض آب مبدل کرده بود. به این دلیل، کارهای آسفالت ریزی و نصب تجهیزات روشنایی در داخل تونل تا کنون اجرا نشده است.

مطالب مرتبط