انتقاد رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان از تغییر در سیستم رفاه اجتماعی

Image caption رهبر کلیسای کاتولیک انگستان و ویلز، اصلاحات دولت بریتانیا در سیستم رفاه اجتماعی را "مایه شرمساری" خوانده است

رهبر کلیسای کاتولیک انگستان و ویلز، اصلاحات دولت بریتانیا در سیستم رفاه اجتماعی را برای مردمی که با فقر روبرو هستند، "مایه شرمساری" خوانده است.

به گفته سر اسقف وینسنت نیکولز، مردم فقیر با این اصلاحات، پشتوانه اصلی خود را از دست داده و این یک بحران واقعی پیش آورده است.

در مقابل دولت بریتانیا می گوید که این اصلاحات زندگی مردم را متحول خواهد کرد.

اسقف وینسنت در مصاحبه با روزنامه تلگراف گفت که دو اتفاق سبب بروز این بحران شده است: "یکی این که با از بین رفتن پشتوانه اصلی تامین اجتماعی مردم که مانع از فقر و گرسنگی می شد، یک بحران بزرگ به وجود آمده است و دوم این که برای کمک به این گروه از مردم، شرایط سخت تری در نظر گرفته شده است."

اسقف وینسنت همچنین گفت که برای کشوری مرفه و پیشرفته‌ای مثل بریتانیا این مسئله شرم آور است.

سر اسقف وینسنت نیکولز یکی از ۱۹ نفری است که اخیرا از سوی پاپ فرانسیس، رهبرکاتولیک های جهان مقام کاردینالی دریافت کرده است.

سخنگوی اداره کل کار و بازنشستگی بریتانیا در واکنش به سخنان سراسقف وینسنت گفت: "سیستم رفاه اجتماعی ما زندگی بسیاری از فقیرترین خانواده های بریتانیایی را تغییر خواهد داد. حدود سه میلیون خانواده بریتانیایی از کمک های بهتری برخوردار خواهند شد و صدها هزار کودک هم از فقر نجات پیدا خواهند کرد."

این سخنگو افزود که بریتانیا سالانه ۹۴ میلیار پوند صرف تامین و رفاه اجتماعی می کند و میلیون ها نفر را که بیکار یا درآمد کم دارند، زیرپوشش خود می گیرد.

مطالب مرتبط