نواز شریف: کشتن سربازان پاکستان توسط ستیزه‌جویان 'سبعانه' است

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان حق نشر عکس Getty
Image caption کشتار سربازان پاکستان از سوی طالبان جنایتی "سبوعانه" است

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، با محکوم کردن کشته شدن ۲۳ سرباز پاکستان به دست گروهی از ستیزه‌جویان طالبان، این اقدام را جنایتی "سبعانه" خوانده است.

ستیزه‌جویان مسلح در مناطق قبیله‌ای پاکستان روز یکشنبه (۱۶ فوریه) در بیانیه‌ای اعلام کردند که این سربازان را که از سال ۲۰۱۰ تاکنون در اسارت آنها بوده‌اند، را کشته‌اند.

نخست‌وزیر پاکستان در ادامه واکنش خود به این کشتار گفته است که این حادثه بر تلاشها برای مذاکرات جاری بین دولت و ستزه جویان طالبان، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در همین چارچوب دیداری که قرار بود امروز دوشنبه (۱۷ فوریه) بین نمایندگان دولت و نمایندگان طالبان برگزار شود، به تعویق افتاده است.

همزمان شاهد‌الله شاهد، سخنگوی تحریک طالبان پاکستان در بیانیه‌ای گفته است که کشتن سربازان پاکستان "به نظر می‌رسد در ارتباط با کشته شدن ۲۳ نفر از افراد ما باشد که از ۲۸ ژانویه تاکنون کشته شده‌اند."

وی گفته است که آنها با گروهی که این اقدام را در منطقه قبیله‌ای مهمند انجام داده تماس خواهند گرفت تا جزئیات دلایل این اقدام را مشخص کنند.

در واکنشی به این اظهارات یک مقام نظامی پاکستان گفت که هیچ عضوی از تحریک طالبان پاکستان که در بازداشت بوده کشته نشده است.

او گفت که "آنها (طالبان) این تبلیغات کاذب را با هدف توجیه فعالیتهای خود عنوان کرده‌اند."

مطالب مرتبط