دادگاه به زن بریتانیایی حق نگهداری از اسپرم شوهر مرده‌اش را داد

حق نشر عکس PA
Image caption بث وارن و وارن بروئر هشت سال شریک زندگی یکدیگر بودند اما تنها شش هفته پیش از مرگ آقای بروئر با هم ازدواج کردند

دادگاه عالی بریتانیا، با صدور حکمی مانع از بین بردن اسپرم منجمد شده مردی شد که دو سال پیش بر اثر تومور مغزی درگذشت اما همسرش خواستار حفظ اسپرم منجمد اوست.

همسر بث وارن پیش از آن که به سرطان مبتلا شود اسپرم خود را به یکی از بانک‌های انجماد اسپرم سپرده بود اما بنابر قوانین بریتانیا، بعد از مرگ او این اسپرم‌ها باید در بهار سال ۲۰۱۵ نابود شوند.

با وجود این، خانم وارن با تشکیل پرونده به دادگاه عالی بریتانیا پناه برد و اکنون قاضی دادگاه با صدور حکمی به نظر می‌رسد خواست او را اجابت کرده است هر چند نهادی که در بریتانیا مسئول رسیدگی به قوانین و مقررات در این رابطه است، اعلام کرده درخواست تجدید نظر می‌کند.

بث وارن و وارن بروئر هشت سال شریک زندگی یکدیگر بودند اما تنها شش هفته پیش از مرگ آقای بروئر با هم ازدواج کردند.

قانون بریتانیا به کسانی که اسپرم‌شان را منجمد کرده اند اجازه می دهد تا ۵۵ سال آن را حفظ کنند به شرطی که مدارک قانونی مربوط به آن مرتبا تجدید و تمدید شود.

با مرگ وارن بورئر، ۳۲ ساله، در سال ۲۰۱۲ مطابق قانون اسپرم او تنها تا بهار سال آینده که موعد تمدید آن به سر می‌رسد قابل نگهداری‌ است.

اما وکلای خانم وارن، ۲۸ ساله، به دادگاه گفته اند که مجریان قانونی در این رابطه بسیار تکنیکی‌محور برخورد می‌کنند.

قاضی دادگاه عالی هم در حکم خود یادآور شده که برای دادگاه محرز شده است خانم وارن و همسرش هر دو توافق کرده بودند اسپرم آقای بروئر را منجمد کنند تا در صورتی که خانم وارن خواست از آقای بروئر فرزندی داشته باشد بتواند از آن برای باردار شدن استفاده کند.

مطالب مرتبط