بحران مرگبار هروئین در آمریکا 'نیازمند توجه فوری'

هروئین حق نشر عکس SPL

دادستان عمومی آمریکا می گوید دولت کارزار تازه ای را برای مقابله با افزایش مرگ و میر ناشی از اعتیاد به داروهای مسکن، مخدر و هرویین آغاز کرده است.

به گفته اریک هولدر مرگ ناشی از مصرف زیاده از حد هرویین به یک بحران نیازمند به توجه فوری در بهداشت عمومی تبدیل شده است.

تنها در سال ۲۰۱۱ بیش از ۴ میلیون آمریکایی بالای ۱۱ سال دست کم یک بار هرویین مصرف کرده اند و بر اساس تحقیقات انجام شده ۲۳ درصد از این عده معتاد خواهند شد.

تحقیقات مرکز ملی مطالعات درباره سوءاستفاده از مواد مخدر نشان می دهد که معتادان بیش از تازه کاران در معرض خطر مرگ قرار دارند.

نمونه نه چندان قدیمی آن که در رسانه ها سر و صدای بسیاری به پا کرد، مرگ فیلیپ سیمور هافمن، بازیگر سرشناش هالیوود و برنده جایزه اسکار به دلیل مصرف بیش از حد هرویین بود.

به عنوان بخشی از کارزار دولت برای مقابله با مرگ ناشی از مخدرها دولت اوباما از نیروهای پلیس و ضابطان قضایی خواسته نیروهای خود را به داروی نالوکسن مجهز کنند و آموزش لازم برای کاربرد آن را به نیروهای خود بدهند. دارویی که می تواند قربانی را از آستانه مرگ بازگرداند.

دست کم ۱۷ ایالت و نیز پایتخت آمریکا توزیع عمومی نالوکسن را که به نارکان نیز شهرت دارد مجاز کرده اند. در برخی ایالت ها نیز طرح هایی برای در دسترس قرار گرفتن این دارو وجود دارد.

اریک هولدر دادستان کل کشور که با توصیه به نیروهای امداد برای همراه داشتن این دارو عملا سیاست کاخ سفید را در این خصوص بیان کرده می گوید از سال ۲۰۰۱ تا کنون استفاده از این دارو تا بیش از ۱۰۰۰۰ فرد را از مرگ ناشی از ازدیاد مصرف مخدر نجات داده است.

دادستان کل کشور آمریکا گفته است وزارت دادگستری این کارزار را از دو مسیر مداوا و مقابله با مواد مخدر پیش خواهد برد و افزوده سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا از سال ۲۰۱۱ تا کنون بیش از ۴۵۰۰ پرونده تحقیقاتی مربوط به هرویین را بررسی کرده است.

داده های دولت فدرال نشان می دهد از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ مصرف هرویین ۷۹ درصد افزایش یافته است.

مطالب مرتبط