بازداشت چهارده نفر در عملیات مبارزه با پورنوگرافی کودکان در آمریکا

اینترنت
Image caption گفته می شود که کودکان از طریق شبکه های اجتماعی جذب می شدند

مقام ها در آمریکا می گویند که یک حلقه عظیم بین المللی پورنوگرافی کودکان را که یکی از بزرگترین شبکه ها بوده کشف کرده اند.

به گفته آنها ۱۴ نفر در ارتباط با اداره یک وبسایت مخفیانه پورنوگرافی کودکان دستگیر شده اند.

تصاویر حدود ۲۵۰ کودک که بیشتر آنچه پسربچه های آمریکایی بودند در این وبسایت ظاهر می شد.

این وبسایت ۲۷ هزار مشتری داشت که برای آن پول می پرداختند. اکنون بسیاری از این مشتریان هم در پرونده های جداگانه متهم شده اند.

دانیل رگزدیل معاون مدیر بخش اجرای قوانین مهاجرت و گمرگ آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت: "تا پیش از این هرگز در جریان یک تحقیق مربوط به بهره برداری از کودکان، این تعداد قربانی نوجوان شناسایی و پیدا نشده بودند."

پسرانی که تصاویرشان در این وبسایت منتشر می شد از طریق شبکه های اجتماعی جذب می شدند تا تصاویر عیان سکسی از خود – گاه با مردانی که با ظاهر زنانه ظاهر می شدند – ارائه کنند.

بچه ها سه تا هفده ساله بودند و از ۳۹ ایالت مختلف می آمدند.

بیست و سه نفر از ۲۵۱ قربانی این شبکه در بریتانیا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و بلژیک شناسایی شدند.

جاناتان جانسون ۲۷ ساله در میان مظنونان دستگیر شده است که ادعا می شود گرداننده اصلی وبسایت بوده و در ایالت لوئیزیانا سکونت داشته.

در صورتی که او گناهکار شناخته شود با مجازات ۲۰ سال زندان روبرو خواهد شد.

پلیس می گوید که این وبسایت غیرقانونی از ژوئن ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳ – زمانی که جاناتان جانسون دستگیر شد -روی شبکه "تور" (Tor) فعالیت می کرد.

شبکه "تور" طوری طراحی شده که موقعیت جغرافیایی کاربر را پنهان می کند و به او اجازه می دهد بدون شناسایی شدن در محیط اینترنت فعالیت کند.

چهارده مردی که دستگیر شده اند به توطئه برای گرداندن تشکیلات بهره برداری از کودکان متهم شده اند.

آقای رگزدیل می گوید که فقط با کار پلیسی و دستگیری ها نمی توان این مشکل را حل کرد و برخورد ریشه ای با آن نیازمند کار قوی آموزشی برای پیشگیری است.

مطالب مرتبط