عملیات بزرگ پلیس تگزاس برای نجات ۱۱۰ مهاجر 'زندانی'

Image caption افراد نجات یافته در این عملیات اکثرا از ملیت‌های آمریکای مرکزی گزارش شده‌اند

پلیس تگزاس در بزرگترین عملیات خود طی هفت سال گذشته، بیش از یکصد نفر که گمان می‌رود توسط قاچاقیان انسان به آمریکا آورده شده‌اند را نجات داد. این افراد در یک انباری بزرگ و بدون امکانات اولیه نگهداری می‌شدند.

پلیس ایالت تگزاس روز پنجشنبه (۲۰ مارس - ۲۹ اسفند) اعلام کرد که در این عملیات توانسته ۱۱۰ نفر را که در میان آنها از کودک ۵ ساله تا مرد ۴۷ ساله وجود دارد از "بند" قاچاقچیان انسان نجات دهد.

علت محصور کردن این افراد "پرداخت نشدن مبلغ" مورد توافق طرفین برای عبور مخفیانه متقاضیان از مرز آمریکا عنوان شده است.

بنابر گزارش پلیس، محل نگهداری این افراد، فاقد آب گرم و تنها دارای یک دستگاه توالت بوده است و به هنگام ورود ماموران به آن زباله و بوی تعفن در تمامی نقاط آن وجود داشته و تقریبا همه ۱۱۰ نفر مقیم آن گرسنه و تشنه بوده‌اند.

افرادی که پلیس آنها را از این انباری نجات داده است، ممکن است بعد از بازجویی‌های پلیس به کشور مبدا بازگردانده شوند.

آن طور که مقام‌ها می‌گویند سرنخ ابتدایی را اقوام یکی از این افراد به پلیس داده؛ هنگامی که در تماسی تلفنی گزارش کرده است قاچاقچیان از او اخاذی کرده اند و به وعده خودشان عمل نکرده اند و او حالا از مادر و دو فرزندش که قرار بود بعد از عبور دادن از مرز به او ملحق شوند، بی‌خبر است.

با وجود این، هنوز پلیس تگزاس تایید نکرده است که چگونه اطلاعات مربوط به این محل نگهداری مهاجران غیرقانونی را به دست آورده است.

بنابر گزارش‌ها، علاوه بر مهاجران دربند، پنج نفر دیگر هم در این عملیات بازداشت شده‌اند اما هنوز پلیس تگزاس از هویت آنها و این که آیا آنها به باند قاچاق انسان تعلق دارند، گزارشی منتشر نکرده است.

افراد نجات یافته در این عملیات اکثرا از ملیت‌های آمریکای مرکزی گزارش شده‌اند.

مطالب مرتبط