حمله شدید پاپ فرانسیس به مافیا

حق نشر عکس Reuters
Image caption پاپ اعظم در جمع بستگان قربانیان جنایات مافیا سخنرانی کرد

پاپ فرانسیس، رهبرکاتولیک‌های جهان، پس از حمله شدید به مافیا، به اعضای آن هشدارداد که اگر توبه نکنند و به کارهای پلید خود ادامه دهند، به جهنم خواهند رفت.

پاپ فرانسیس در مراسم یادبودی که بستگان قربانیان جنایات مافیا ترتیب داده بودند شرکت کرد و در سخنانش گفت: "پولی که به خون آلوده شده، قدرتی که به خون آلوده شده است را نمی توانید با خود به آن دنیا ببرید . پس توبه کنید."

رهبرکاتولیک های جهان بارها در باره بدی‌های فساد سخن گفته است و در سال ۲۰۰۵ هنگامی که سراسقف آرژانتین بود کتابچه ای هم در باره آن نوشته بود.

به گفته خبرنگار بی بی سی در ایتالیا کشیش های بسیاری سعی کرده اند که با مافیا مبارزه کنند اما بسیاری از آن ها بهای انتقاد و مبارزه با مافیا را با خون خود پرداخته اند.

در همین حال به گزارش خبرنگاربی بی سی، پاپ فرانسیس برای اولین بار با کمیته‌ای که از سوی واتیکان برای مبارزه با آزار جنسی کودکان تشکیل شده است و قرار است به او در باره نحوه این مبارزه مشورت بدهد، ملاقات کرده است.

از جمله اعضای این کمیته زنی است که خود قربانی آزار جنسی توسط یک کشیش بوده است.

کلیسای کاتولیک پس از افشاگری های متعدد در باره سوء استفاده جنسی از کودکان، مورد انتقاد قرارگرفته است که هنوز در زمینه مقابله با آن و یا پیگرد متهمان کار عمده ای انجام نداده است.

پاپ فرانسیس چند ماه پیش تشکیل این کمیته را اعلام کرده بود.