ماهواره‌های فرانسوی هم اشیاء شناور را در منطقه جستجوی هواپیمای مالزی ثبت کرده‌اند

حق نشر عکس BBC World Service

مالزی اعلام کرد که ماهواره‌های فرانسوی هم اشیاء شناوری را در منطقه جستجو برای یافتن هواپیمای مسافربری ناپدید شده خطوط هوایی مالزی مشاهده کرده‌اند که ممکن است بقایای هواپیما باشد.

وزیر حمل و نقل مالزی گفت که تصاویر ماهواره ای ارائه شده توسط مقامات فرانسوی را فورا در اختیار مرکز هماهنگی جستجو قرار داده که در استرالیا تشکیل شده است.

پیش تر استرالیا و چین هم تصاویر ماهواره ای از اشیاء شناور در اقیانوس هند را منتشر کرده بودند که احتمال دارد بقایای هواپیمای مفقود شده باشد.

جستجو در منطقه ای وسیع در این بخش از اقیانوس هند در غرب استرالیا در چند روز گذشته ادامه داشته اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

حق نشر عکس AFP
Image caption یک کاردستی کاغذی (اوریگامی) همراه با دعا برای سرنشینان MH370 در یک مرکز خرید در کوالالامپور

ارتباط هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ شرکت هواپیمایی مالزی که بامداد روز ۸ مارس (۱۷ اسفند) با ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه از کوالالامپور به سوی پکن در حرکت بود، ساعتی پس ترک فرودگاه با برج مراقبت قطع شد و از آن پس اطلاعی از آن در دست نیست.

۲۶ کشور در دو هفته گذشته در جست و جو برای اطلاع یافتن از سرنوشت پرواز شماره MH370 شرکت داشته اند.

شرکت رولزرویس، سازنده موتور این هواپیما بعدا اعلام کرد که سیگنال هایی که از فرستنده داخل این موتورها ارسال می شد را تا ساعت ها پس از قطع ارتباط هواپیما دریافت کرده است.

بر این اساس، این احتمال مطرح است که این هواپیما هزاران کیلومتر از محلی که آخرین بار از آنجا با برج مراقبت تماس داشت، دور شده باشد.

مطالب مرتبط