'دریافت سیگنال‌های بیشتر از هواپیمای گم‌شده مالزیایی'

حق نشر عکس AFP
Image caption عملیات جست‌وجو در جنوب اقیانوس هند متمرکز شده است

مقام‌های استرالیایی می‌گویند سیگنال‌های بیشتری دریافت کرده‌اند که گمان می‌رود از جعبه سیاه هواپیمای گم‌شده پرواز ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی باشد.

مدیر هماهنگی گروهی که برای یافتن اثری از هواپیمای گم‌شده پرواز ۳۷۰ تلاش می‌کنند، می‌گوید سیگنال‌های بیشتری دریافت کرده‌اند که می‌تواند از جعبه سیاه این هواپیما باشد.

این مقام استرالیایی اعلام کرده است که گروه جست‌وجو، برای سومین بار سیگنال‌هایی را ردگیری کرده که احتمالا از هواپیمای گم‌شده است.

پیش از این در بعداز ظهر و شام‌گاه سه‌شنبه این سیگنال‌های ردیابی شده بود.

به گفته او، تلاش برای یافتن محل دقیق‌تر این هواپیما ادامه دارد و پس از آن یک زیردریایی به عمق اقیانوس هند فرستاده می‌شود تا به دنبال لاشه هواپیمای گم‌شده بگردد.

مدیر هماهنگی گروه جست‌وجو گفته است: "ما داریم محدوده درستی را می‌گردیم. ولی قبل از آن که تایید کنیم این‌جا آرامگاه این هواپیماست، باید لاشه آن را مشاهده کنیم."

حق نشر عکس AP
Image caption این رد گیر به عمق اقیانوس فرستاده شده تا سیگنالی از هواپیمای گم‌شده بگیرد

پرواز ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی با ۲۳۹ مسافر یک ماه پیش در چهارم مارچ ناپدید شد.

دو مسافر ایرانی هم در این پرواز بوده‌اند.

این هواپیما از کوآلالامپور عازم پکن بود که ارتباطش را با برج‌های کنترل هوایی از دست داد.

مالزی می‌گوید بر اساس اطلاعات راداری، این هواپیما در نهایت از جنوب اقیانوس هند سر در آورده است که هزاران کیلومتر با مسیر پروازی‌اش فاصله دارد.

گروه جست‌وجوگران به نام "سپر اقیانوس"، یک ردگیر به عمق اقیانوس فرستاده‌اند که به دنبال کشتی آنان کشیده می‌شود و در پی سیگنال‌هایی است که احتمال دارد از جعبه سیاه هواپیما دریافت شود.

ژنرال انگوس هوستون، که هدایت گروه هماهنگی عملیات جستجو را بر عهده دارد، اعلام کرده بود که دریافت این سیگنال‌ها قدمی "مهم و دلگرم‌کننده" در مسیر یافتن سرنوشت هواپیمای ناپدیدشده است.

در روزهای اخیر اعلام شد که عملیات جستجو شدت گرفته تا پیش از تمام‌شدن باتری‌های تجهیزات ثبت اطلاعات پرواز، نشانه‌ای از این هواپیما پیدا شود.

مطالب مرتبط