سیگنال‌های هواپیمای گمشده مالزیایی 'به سرعت در حال محو شدن است'

حق نشر عکس Reuters
Image caption عملیات جست‌وجو به دلیل نگرانی از تمام شدن باتری جعبه سیاه شدت گرفته است

تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا می‌گوید سیگنال‌هایی که به نظر می‌آید از هواپیمای گمشده مالزیایی باشد، 'به سرعت در حال محو شدن است' و یافتن هواپیما 'کاری بسیار دشوار' خواهد بود.

آقای ابوت از این که سیگنال‌های دریافتی متعلق به هواپیمای ام اچ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی بوده، ابراز اطمینان کرده اما گفته است که از روز سه شنبه (۸ آوریل) تا کنون سیگنال تازه‌ای از جعبه سیاه هواپیما در منطقه جست و جو دریافت نشده است.

خبرنگاران می‌گویند به نظر می‌آید آقای ابوت لحن امیدوارکننده خود در سخنان روز جمعه‌اش را تغییر داده و با احتیاط بیشتری درباره عملیات جست‌ و جو اظهار نظر کرده است.

با گذشت پنج هفته از ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی با حدود ۲۳۹ سرنشین، عملیات جست‌وجو در جنوب اقیانوس هند همچنان ادامه دارد.

نخست وزیر استرالیا امروز، شنبه (۱۲ آوریل) در جریان سفر به چین گفت که گروه تجسس امیدوار است سیگنال‌های بیشتری را در منطقه جست‌وجو دریافت کند تا بتوانند عملیات را در زیر آب ادامه دهد.

آقای ابوت گفت بعد از حصول اطمینان از شناسایی منطقه تقریبی هواپیما، یک پهپاد زیردریایی برای ردیابی هواپیما از طریق ارسال امواج صوتی پرتاب خواهد شد.

عملیات جست‌وجو در روزهای اخیر شدت گرفته تا پیش از تمام‌شدن باتری‌های جعبه سیاه، نشانه‌ای از این هواپیما پیدا شود.

مطالب مرتبط