نماینده کنگره آمریکا به کلاهبرداری مالیاتی متهم شد

مایکل گریم حق نشر عکس na
Image caption مایکل گریم پیش از نماینده شدن در نیویورک رستوران داشت

یک نماینده کنگره آمریکا در برابر اتهامات کلاهبرداری مالیاتی در زمانی که رستوران داشت و هنوز نماینده نشده بود، اعلام بی گناهی کرده است.

مایکل گریم نماینده جمهوری خواه از ایالت نیویورک در کنگره که دستگیر شده با ۲۰ مورد اتهام کلاهبرداری و سایر جرایم روبروست.

دادستانی ادعا می کند که او بیش از یک میلیون دلار از درآمدش را ماموران مالیاتی پنهان کرد و مهاجران غیرقانونی را به کار گرفت.

آقای گریم همچنین به اظهارات کذب تحت سوگند درباره کسب و کارش متهم شده است.

یک وکیل آقای گریم - که زمانی مامور پلیس فدرال آمریکا و همچنین یک تفنگدار دریایی بود - گفته که این اتهامات "انگیزه سیاسی" دارد.

ویلیام مک گینلی گفت: "آقای گریم تاکید دارد که هیچ خطایی مرتکب نشده."

آقای گریم در سال ۲۰۱۰ نماینده کنگره شد. در ماه ژانویه تصاویری ویدئویی منتشر شده بود که در آن آقای گریم یک گزارشگر را که در این مورد از او سوال می کرد تهدید کرده بود.

او بعدا از رفتارش به خاطر تهدید این خبرنگار عذرخواهی کرد.

اتهامات علیه او به سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ زمانی که رستورانی به نام "هلتالیشیس" در مانهاتان نیویورک را می گرداند مربوط می شود. همان زمان بود که گفته می شود او درآمد واقعی اش را به اداره مالیات اعلام نکرده بود.

او همچنین متهم شده که به کارمندان پول نقد پرداخته تا رد گم کند و همچنین کسانی را استخدام کرده که به طور غیرقانونی در آمریکا بوده اند. براساس ادعانامه علیه او همه این اقدامات برای پرهیز از پرداخت مالیات بوده است.

به گفته دادستان ها آقای گریم در جریان بررسی شکایتی که کارگران رستوران علیه او تسلیم کرده بودند تحت سوگند دروغ گفته بود.

وزارت دادگستری آمریکا قبلا گفته بود که همچنین در مورد تخلفات احتمالی آقای گریم در زمینه تامین مالی کمپین های سیاسی تحقیق می کند.

روز دوشنبه در این زمینه علیه او اتهامی مطرح نشد.

او قبلا به دریافت ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کمک مالی از هواداران یوشیاهو یوسف پینتو، خاخام یهودی، اذعان کرده بود. بعضی از این افراد بعدا گفتند که این کمک ها غیرقانونی بوده است اما آقای گریم آگاهی از هر گونه اقدام غیرقانونی را تکذیب کرده بود.

روز جمعه زنی که با آقای گریم رابطه عاشقانه داشته به جعل نام برای اعطای کمک غیرقانونی به کمپین او متهم شد.

مطالب مرتبط