درخواست از بستگان قربانیان هواپیمای گمشده مالزی برای بازگشت به خانه

حق نشر عکس

خطوط هواپیمایی مالزی از بستگان سرنشینان پرواز H۳۷۰ هواپیمای گمشده این خط هوایی، خواسته است تا هتلی را که برای اقامت در اختیارشان قرارداده است ترک کنند و به خانه‌هایشان بازگردند.

از زمان مفقود شدن پرواز MH۳۷۰ هواپیمایی مالزی در روز ۸ مارس تاکنون بستگان سرنشینان آن تحت مراقبت و پذیرایی شرکت هواپیمایی مالزی قرار داشتند.

این هواپیما با ۲۳۹سرنشین از کوالالامپور راهی پکن بود که ناپدید شد و برغم تمام تلاشهایی که با کمک کشتی و هواپیماهای نظامی و غیرنظامی کشورهای مختلف انجام گرفته است تاکنون نشانی از آن بدست نیامده است.

در بیانیه هواپیمایی مالزی آمده است: "با وجود عملیات گسترده تجسس که شاید یکی از بزرگترین عملیات از این نوع در تاریخ بشریت بوده باشد، باید با این واقعیت دردناک روبرو شویم که هنوز هیچ نشانی از این هواپیما و سرنوشت سرنشینان و خدمه آن بدست نیامده است."

مقامات هواپیمایی به خانواده‌های قربانیان این حادثه هشدار داده‌اند که عملیات تجسس یک روند بسیار طولانی خواهد بود و باید در نحوه اطلاع رسانی به آنها تجدید نظر شود و از خانواده‌ها درخواست کرده‌اند که به خانه‌هایشان باز گردند و از طریق دفاتر محلی این هواپیمایی از پیشرفت عملیات و هرگونه خبردیگری در زمینه هواپیمای مفقود شده مطلع شوند.

بر اساس همین اطلاعات از هفتم ماه مه تمام تسهیلات و مراکز کمک به بستگان سرنشینان این هواپیمای گمشده تعطیل خواهند شد.

خانواده‌ها از نحوه اطلاع‌رسانی شدیدا انتقاد کرده‌اند و بارها خشم خود را در مصاحبه ها و کنفرانس‌‌های خبری به مقامات مالزی نشان داده‌اند.

برای مثال هفته گذشته ۱۰ نفر از کارکنان خطوط هوایی مالزی به زور برای مدت ۱۰ ساعت توسط بستگان خشمگین در یک هتل پکن نگاه داشته شدند.

مقامات هواپیمایی هم چنین قول داده‌اند که بزودی به بستگان سرنشینان هواپیمای مفقود شده اولین مبلغ خسارت پرداخت شود.

مطالب مرتبط