پاکستان 'مامور اف بی آی' را در کراچی بازداشت کرد

حق نشر عکس AP
Image caption پاکستان از عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در این کشور ابراز نارضایتی کرده است

پلیس پاکستان می‌ گوید شهروند آمریکایی را بازداشت کرده که گفته شده مامور پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) است و قصد داشته با مهمات وارد هواپیما شود.

پلیس پاکستان گفته است که بازداشت این شهروند آمریکا بر اساس قوانین ضد تروریسم پاکستان صورت گرفته است. پاکستان از تائید این که این فرد مامور اف بی آی بوده، خودداری کرده است.

این فرد در فرودگاه کراچی پس از آن بازداشت شد که کارکنان فرودگاه پانزده گلوله و سه چاقو در کیف همراه او در حین سوار شدن برای پرواز اسلام آباد یافتند.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که فرد بازداشت شده، مامور اف بی ای است که در پاکستان برای ماموریت کوتاه مدتی در زمینه مبارزه با فساد فعالیت می‌کند.

یک قاضی پاکستانی رای داده که این فرد تا روز شنبه در بازداشت بماند و در این مدت مقام‌های پاکستانی قرار است به تحقیقات خود در این زمینه ادامه دهند.

روابط پاکستان و آمریکا از زمان حوادث یازده سپتامبر با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است.

روابط دو کشور پس از آن که ریموند دیویس، مقاطعه کار سازمان سیا دو تبعه پاکستان را در سال ۲۰۱۱ در لاهور کشت، دچار تنش شد.

آمریکا همچنین در عملیاتی یک جانبه، اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده را در سال ۲۰۱۱ در مجتمعی خارج از اسلام آباد، پایتخت پاکستان کشت.

پاکستان در مقابل با ابراز نارضایتی از فعالیت هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در این کشور، خواهان محدودیت فعالیت‌ها و عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بر فراز خاک آن کشور شده است.

مطالب مرتبط