مونیکا لوینسکی سکوتش را در باره اتفاقات کاخ سفید شکست

حق نشر عکس GETTY IMAGES

مونیکا لوینسکی، کارآموز سابق کاخ سفید که رابطه‌اش با بیل کلینتون باعث شد رئیس‌جمهور وقت آمریکا تا آستانه برکناری پیش برود، بعد از سال‌ها، سکوت خود را شکسته است.

خانم لوینسکی به نشریه ونیتی‌ فر در آمریکا گفته عمیقا از اتفاقی که افتاده متاسف است.

او نوشته با این‌ که رابطه‌اش با رئیس‌جمهور وقت آمریکا بر اساس رضایت دو طرف بوده، آقای کلینتون از او "سو استفاده" کرده است.

جمهوری‌خواهان در سال ۱۹۹۸ با تبلیغات گسترده علیه بیل کلینتون بر این موضوع تاکید کردند که او درباره رابطه‌اش با خانم لوینسکی دروغ گفته است. با این حال، رقبای حزب دمکرات آمریکا نتوانستند آقای کلینتون را وادار به ترک کاخ سفید کنند.

حالا خانم لوینسکی درحالی سکوت چندساله خود را می‌شکند که هیلاری کلینتون، همسر رئیس‌ جمهور سابق آمریکا گفته احتمالا نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ می‌ شود.

صحبت‌های دو باره مونیکا لوینسکی حربه‌ای دست جمهوری‌خواهان خواهد داد تا علیه نامزدی احتمالی خانم کلینتون به کار گیرند. همان‌طور که ماجرای رسوایی کاخ سفید بر رقابت‌های انتخاباتی خانم کلینتون در سال ۲۰۰۷ سایه افکنده بود.

حق نشر عکس GETTY IMAGES
Image caption عکس خانم لوینسکی در دوره کارآموزی در کاخ سفید کنار بیل کلینتون

در خلاصه مطلبی که مجله ونیتی‌ فر از خانم لوینسکی منتشر کرده، او گفته بعد از افشای ماجرای رابطه‌اش با رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، آزار و تحقیر زیادی متحمل شده است.

او می‌گوید در این ماجرا "قربانی" شده تا از رئیس‌جمهور وقت آمریکا حفاظت شود.

مونیکا لوینسکی می‌گوید برای این سکوت خود را می‌ شکند تا به اشخاص دیگر که در موقعیت مشابه "تحقیر شده‌اند" کمک کند.

بعد از آن‌ که او کاخ سفید را ترک کرد، برای مدتی به عنوان طراح کیف و مجری یک برنامه تلویزیونی دوست‌یابی استخدام شد.

بعد‌ها برای ادامه تحصیلات عالی به لندن رفت اما آن‌ طور که خودش می‌ گوید به خاطر گذشته‌اش نتوانست کاری در آمریکا پیدا کند.

مطالب مرتبط