یازده نفر در درگیری‌های خونین فلوجه عراق کشته شدند

حق نشر عکس AP
Image caption دو شهر رمادی و فلوجه در استان انبار در غرب عراق واقع شده‌اند که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت شبه‌نظامیان سنی بوده است

گزارش های رسیده از عراق حاکی است که در درگیری های شهر فلوجه عراق و گلوله باران آن توسط نیروهای دولتی یازده نفر کشته شده اند.

به گفته منابع پزشکی بعضی از کشته شدگان چند تن از غیرنظامیانی بودند که قصد فرار از شهر را داشتند اما خودروی آنها هدف آتش قرار گرفت.

درحالی که هنوز نتیجه انتخابات پارلمانی عراق اعلام نشده است، خشونت ها در استان انبار هم چنان ادامه دارد.

دو شهر رمادی و فلوجه در استان انبار در غرب عراق واقع شده‌اند که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت شبه‌نظامیان سنی بوده است.

یکی از پیامدهای خشونت ها در این شهرها، به وجود آمدن بزرگ ترین موج مردم بی خانمان در عراق از زمان جنگ های فرقه ای سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ تا کنون بوده است.

در گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، که در ماه فوریه انتشار یافت شمار کسانی که در داخل عراق بی خانمان شده اند ۱۴۰ هزار نفر ذکر شده است.

تنها در هفته سوم ماه ژانویه ۶۵ هزار عراقی در اثر آتشباری نیروهای ارتش عراق و ترس از گروه های پیکارجوی تندرو که با القاعده مرتبطند، از خانه هایشان گریختند.

فلوجه برای بسیاری از عراقی ها، به ویژه عرب های سنی شهری نمادین است که صحنه پیکار میان نیروهای شورشی و نیروهای ائتلاف به حمایت آمریکا در سال ۲۰۰۴ بود.

مطالب مرتبط