موفقیت احزاب 'استقلال بریتانیا' و 'کارگر' در انتخابات شوراهای محلی

حق نشر عکس PA
Image caption نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا در کسب آرای مردم موفقیت جدی داشته است

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا (UKIP) گفته است که حزب او در انتخابات عمومی سال آینده بریتانیا یک بازیگر جدی خواهد بود که برای اولین بار اقبال کسب کرسی در مجلس عوام پارلمان این کشور خواهد داشت.

با شمارش بیش از نیمی از آرای انتخابات شوراهای محلی در انگلستان و ایرلند شمالی اینک مشخص شده است که حزب استقلال بریتانیا در کسب آرای مردم موفقیت جدی داشته است.

این حزب خواستار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بستن مرزهای کشور به روی مهاجران است.

حزب کارگر، حزب اصلی مخالف، نیز در حال افزایش کرسی های خود در شوراهای محلی است و احزاب حاکم محافظه کار و لیبرال دموکرات تا کنون صدها کرسی از دست داده اند.

موفقیت حزب استقلال بریتانیا در مناطق مختلف، از جمله اسکس (در شرق انگلستان) و راثرام (در شمال)، سبب آن شد که حزب کارگر نتواند در حدی که انتظار داشت در شوراهای محلی کرسی کسب کند.

با این حال، حزب کارگر گفته است که تا کنون در بسیاری از مناطق حساس پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و انتظار دارد که با کسب اعتماد مردم نسبت به سیاستهای خود حزب محافظه کار (حزب اصلی ائتلاف حاکم کنونی) را در انتخابات عمومی سال آینده شکست دهد.

حزب محافظه کار تا کنون کنترل ۱۱ شورای محلی را از دست داده است و لیبرال دموکراتها هم از هشت شورا، دو شورا و به مراتب بیش از یک سوم کرسی های محلی خود را از دست داده اند.

انتظار می رود که نتایج قطعی انتخابات شوراهای محلی تا پایان جمعه مشخص شود.

انتخابات شوراهای محلی انگلستان و ایرلند شمالی همزمان با انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا دیروز (پنجشنبه) برگزار شد.

قرار است شمارش آراء انتخابات پارلمان اوپا همزمان با ۲۷ کشور دیگر عضو این اتحادیه روز یکشنبه آغاز شود و انتظار می رود که نتایج آن انتخابات آخر وقت یکشنبه شب اعلام شود.

مطالب مرتبط